Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

3200 artykułów w bazie

7 częstych problemów z WordPress’em i rozwiązania

Korzystając często z WordPressa na pewno natknęliście się na pewnego rodzaju utrudnienia. Dziś przedstawię moim zdaniem te najczęściej występujące i postaram się pokazać jak wybrnąć z konkretnych sytuacji.

1. Przełączanie pomiędzy edytorem wizualnym a tekstowym rozwala formatowanie

Problem: Przy edycji postu lub strony przy przełączaniu pomiędzy edytorem wizualnym a tekstowym większość z naszego formatowania się rozsypuje.

Rozwiązanie: Jeżeli nagminnie dręczy Was ten problem i chcecie szybko się go pozbyć polecam w do tego celu zainstalowanie wtyczki TinyMCE Advanced.

2. Ostrzeżenie: Cannot Modify Header Information — Headers Already Sent

Problem: Najczęściej po edycji jakiegoś pliku szablonu lub WordPressa pojawia się błąd:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by ...
Rozwiązanie: Ten problem występuje najczęściej z powodu twardych spacji w wymienionym przez błąd pliku (np wp-config.php). Zedytuj  w wybranym przez Ciebie edytorze plik, który jest wspomniany w błędzie (powiedzmy, wp-config.php). Upewnij się, że nie ma spacji zarówno przed tagiem <?php a także po tagu ?>. Mówiąc innaczej pierwszymi znakami występującymi w dokumencie powinny być <?php a ostatnimi ?> (oczywiście uwzględniając brak spacji pomiędzy „?” i „<” oraz „>” ).

3. Błąd konserwacji

Problem: Po przerwanej aktualizacji core WP lub masowej aktualizacji wtyczek może pojawić nam się taki komunikat:

konserwacja Rozwiązanie: Oczywiście bez paniki – błąd powinien sam znikąć po ok.5min jednak gdy chcemy zrobić to szybciej należy zalogować się na swój serwer ftp i usunać automatycznie wygenerowany plik .maintenance z głównej folderu instalacji.

4. 404 Not Found!

Problem: Wchodzimy na wpis a tam: błąd 404!

Rozwiązanie: Dzieje się tak najczęściej po zmianach w adresach url. Należy wtedy przejść do zakładki Ustawienia => Bezpośrednie linki po czym upewnić się, że zaznaczony format odpowiada naszym wymaganiom a następnie zapisać ponownie ustawienia linków (nawet jeśli były już zaznaczone taki jak chcemy).

 5. Spam! w komentarzach

Problem: Ten problem chyba nie wymaga opisu. Jak spam wygląda każdy wie 😉

Rozwiązanie:

1. Ciężko by było nie wspomnieć o Akismet – sprawdź czy masz zaktualizowaną wtyczkę do najnowszej wersji oraz czy w ustawieniach wpisany jest klucz API

2. Antispam Bee – więcej o niej możecie przeczytać tutaj: http://wpsamurai.pl/jak-sie-bronic-przed-spamem-w-komentarzach-rewelecyjna-wtyczka-antispam-bee/

3. Zamiast standardowego systemu komentarzy używanego przez WP możesz użyć Disqus. Doskonale radzi sobie z tym ta o oto wtyczka: http://wordpress.org/plugins/disqus-comment-system/

4. Zmiana hostingu na http://www.cloudflare.com (zagraniczny) lub zenbox.pl (polski) – rozwiązanie bardzo radykalne ale polecam

6. Pamięć wyczerpana

Problem:
Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted...
Rozwiązanie: Do pliku wp-config dodajemy formułę:

7. Automatyczne ustawianie ikony wpisu

Problem: To jest problem bardziej redakcyjny ale często zdarza się, że zewnętrzni autorzy zapominają dodać ikony wpisu do artykułu.

Rozwiązanie:

1. Użycie wtyczki Autoset Featured Image, która w sytuacji gdy ikona wpisu nie zostanie ustawiona używa w tym celu pierwszy obrazek znajdujący się w artykule.

2. Lub kodu, który robi dokładnie to samo co wyżej wymieniona wtyczka:

Rzecz jana kod wklejamy do pliku functions.php naszego szablonu.

Znasz jeszcze jakieś często występujące błędy w WP? Podziel się w komentarzu!

Wojciech Władziński

O Wojciech Władziński

Branżą SEO zajmuję się od 2008 roku. Na co dzień starszy specjalista ds. SEO w firmie Seogroup. Tworzę i optymalizuję duże serwisy jak i mniejsze strony internetowe. Szczególnie upodobałem sobie środowisko WordPressa, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko platformą blogową.
Udostępnij na: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

13 komentarzy

 1. Problem nr 1 i 2 przerabiałem.
  Inny problem to pusta, biała strona po zalogowaniu. Zazwyczaj pomagała zmiana nazwy katalogu szablonu i katalogu plugins. Tworzyłem następnie pusty katalog plugins, do którego przerzuciłem wtyczki i włączałem po kolei po jednej.

 2. moj problem polega na tym ze nie pokazuje mi sie strona z propozycjami innych blogów, zaczyna się ładować i przestaje w pewnym momencie nic nie wyświetlając oraz nie mogę opublikować postu. Po kliknięciu zarówno zapisz szkic lub publikuj strona mieli się a potem pokazuje sie komunikat „Ta witryna jest nieosiągalna Połączenie zostało zresetowane” Nie ma problemu znetem bo wszystkie inne strony chodzą poprawnie
  pomóżcie… 🙁

 3. Dzień dobry

  Mam stronę na WP jednak mam problem gdyż gdy próbuję edytować stronę nie mogę przełączać się między edytorem wizualnym a tekstowym. Jest na to jakieś proste lekarstwo ?

  Pozdrawiam

  • Wojciech Władziński

   Musi Pan zdiagnozować czym jest spowodowany problem. Proszę przełączyć na inny motyw i sprawdzić czy problem dalej występuje. Jeśli nie to może problem wtyczek – proszę wyłączyć wszystkie i włączać po kolei aby zdiagnozować, która z nich powoduje problem.

 4. Witam, mam problem.
  Po kliknięciu dodaj wtyczkę, nie wyświetla się okno z możliwością wyboru wtyczki, to samo dzieje się kiedy klikam na wybór motywu. Pokazuje się tylko strona bloga z komunikatem, że strona nie została znaleziona.
  Pozdrawiam.

 5. [caption id="attachment_119" align="aligncenter" width="300"]
  witam Serdecznie taki blad.
  i jak otworze jakas strone w autoinstalatorze do zmian stron
  to automatycznie obcina mi tekt od dolu, jak by sie cos przepelnilo.

  Trce czesci stron kurcze, po przywroceniu z przed kilku dni nie moge dalej zapisac znowu obcina

  Bocianski

 6. Dzien dobry, mam problem z blogiem.
  Nie mogę wpisać ani edytować żadnego postu :(((( Za każdym razem, gdy próbuję to zrobić, wyświetla się puste pole. Myslalam, ze to problem z wyszukiwarka. Logowalam sie na bloga przez chrome i przez safari, za kazdeym razem to samo;( Bedę bardzo wdzieczna za podpowiedź co z tym zrobić.

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Oferuję szereg usług związanych z WordpressemSPRAWDŹ OFERTĘ
Przeczytaj inne:
Debunking four common myths about entrepreneurs

The life of an entrepreneur. Sounds good doesn't it? Unfortunately, the stuff we read about the multi-millionaire, uber-successful entrepreneurs is...

Zamknij