Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

3200 artykułów w bazie

Automatyczne publikowanie postów WP w Social Media

Wielu z Was zastanawiało się pewnie czy jest możliwość automatycznego publikowania na swoich profilach społecznościowych jak Facebook, Twitter napisanych artykułów. Otóż jest.

Umożliwia to nam wtyczka o nazwie NextScripts: Social Networks Auto-Poster.

Jak ją skonfigurować? Sprawa jest dosyć prosta. Pokażę jak skonfigurować wtyczkę na przykładzie Facebooka. Po instalacji do ustawień dochodzi nam nowy panel wyglądający tak:

autoposter-panel

1. Klikamy przycisk add-account

2. Z listy wybieramy „Facebook”

add-facebook

3. Jak widzimy aplikacja chce od nas trzech danych. Poniżej pokażę jak je uzyskać

Facebook UuRL

Najprostszy z nich czyli adres url. Pobieramy go z okna przeglądarki po wejściu na swój profil strony. W moim przypadku jest to:

https://www.facebook.com/seowordpress

Facebook APP ID

3.1 Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana ponieważ trzeba stworzyć aplikację FB dla naszej strony. W tym celu przechodzimy do:

https://developers.facebook.com/?ref=mb

3.2 Klikamy z menu Aplikacje => Utwórz nową aplikację

3.3 W wyświetlonym popupie wpisujemy nazwę (może być ona taka sama jak nazwa strony) oraz wybieramy kategorię ogólną powiązaną z naszą branżą po czym utworz-aplikacje

3.4 Przepisujemy captche z obrazka po czym w nowym panelu klikamy ustawienia-app

3.5 +Dodaj platformę => Strona internetowa => Pod „Site URL” wpisujemy adres naszej strony np. http://www.seowordpress.pl

3.6 Tutaj widnieje nasz Facebook APP ID

identyfikator-app

APP Secret

Klikając przycisk:

appsecret

i wpisaniu ponownie hasła do naszego konta FB wyświetli nam się nasz sekretny kod aplikacji

Pamiętajcie aby w aplikacji FB przejść do zakładki status-review i ustawić aplikację jako publiczną

4. Wszystkie dane przepisujemy do panelu w naszym WordPress-ie po czym wypełniamy:

text-format

To jest przykładowy szablon. Według mnie najlepiej wyglądający

klikamy update-setting

5. Klikamy show-settings po czym autoryzujemy nasze konto klikając link:

authorize-account

6. Po tej operacji posty po ich publikacji będą automatycznie publikowały się na naszym profilu na Facebooku

Wojciech Władziński

O Wojciech Władziński

Branżą SEO zajmuję się od 2008 roku. Na co dzień starszy specjalista ds. SEO w firmie Seogroup. Tworzę i optymalizuję duże serwisy jak i mniejsze strony internetowe. Szczególnie upodobałem sobie środowisko WordPressa, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko platformą blogową.
Udostępnij na: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

22 komentarze

 1. Jeśli chodzi o mnie to używam aplikacji RSS Graffitti Na Facebooku. Konfiguracja zajmuje 5min. W skrócie: Ustalamy format wpisu, czas od publikacji oraz co jaki odstęp czasu ma być udostępniany wpis na fanpage.
  Do tej pory sprawuje się świetnie.

 2. DMati

  Korzystałem z tej wtyczki. Niestety nie jest to łatwe, bo często te portale społecznościowe blokują konta za spam.

  No to trzeba nieźle spamować. Albo zbyt często to robisz i twoja widownia oznacza twoje wpisy jako spam.

  W wordpress masz coś takiego jak planowanie publikacji wpisów, opcjonalnie instalujesz wtyczkę jak automatic post publicj, ustawiasz publikację nie częściej niż 30 minut i jest ok.

  Jeśli chodzi o mnie to używam aplikacji RSS Graffitti Na Facebooku.

  RSS Graffitti co x czas (z tego co pamiętam to nie częściej niż co 30 minut) odpytuje kanał rss, w niektórych sytuacjach – ważny news lub „chcemy zdążyć przed konkurencją” to może być o wiele za długo. Do tego dodajmy feedburner i tworzy się zator publikacji. Do tego dodajmy, że bądź co bądź zewnętrzna usługa w ten i wewte 24h odpytuje nasz serwer niepotrzebnie.

   • Dostęp do API google w większości przypadków będzie niestety płatny. Aby postawić apkę korzystającą z api G+, która będzie miała uprawnienia do publikowania na tablicy użytkownika. Dziwne nie?Google i płatne usługi. To nie nowość niestety i wiele usług nawet własne mapki w google powyżej pewnego limitu są płatne. Nie pamiętam już ale jakaś firma kurierska ma na mapkach google wszystkie swoje punkty na świecie. Za taką możliwość płacą abonament. Podobnie jest z api G+.

 3. Witam, od jakiegoś czasu prowadzę własnego bloga, jednak nie potrafię przejść integracji WP z Facebookiem. Już mówię o co mi chodzi.. Na początku chciałem aby na blogu po jednej stronie wyświelało się logo FB i po najechaniu miałoby się rozwinąć, gdzie byłby krótki opis mojej strony, ludzie, którzy już ją lubią. Do tego intergracja pod kątem autopostów – i tutaj mam pytanie, chciałbym aby moje posty były automatycznie udostępniane – czy wystarczy sama aplikacja czy muszę robić fanpage? jednak prawie nic mi nie wyszło, jedyne co to widget z linkiem do mojego fanpage z funkcją polubienia + możliwość polubienia posta (jeśli ktoś lubi posta na facebooku nigdzie się to nie wyświetla..) i możliwość ich udostępnienia.
  Kiedy używam w/w aplikacji nie przechodzi przez autoryzację.. taki błąd otrzymuję

  WP_Error Object
  (
  [errors:WP_Error:private] => Array
  (
  [http_request_failed] => Array
  (
  [0] => couldn’t connect to host
  )

  )

  [error_data:WP_Error:private] => Array
  (
  )

  czy mógłbym liczyć na jakąś pomoc?

 4. Serdeczne dzięki za opisanie krok po korku jak ustawić automatycznie tworzenie wpisów na FB. Ustawiłem wszystko tak jak poradziłeś i wpisy tworzone w WP są widoczne na FB. Ale napotkałem dość dziwną rzecz. Wpisy dodawane przez WP są na FB widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników FB. Jeśli ktoś znalazł mój profil FB w google i nie jest zalogowany na swoje konto FB widzi tylko wpisy które dodałem przez FB, te dodane przez plugin do WP są niewidoczne. Tak działa również u Ciebie czy gdzieś popełniłem błąd ?

 5. Używam tej wtyczki i jest naprawdę fajna. Rzeczywiście, czasami trzeba się trochą natrudzić żeby wszystko ustawić, ale jest to w miarę dobrze wytłumaczone na stronie producenta. Dodatkowo należy pamiętać, że w niektórych serwisach większość czasu zajmuje uzyskanie api. Szkoda że nie ma tam możliwości publikowania na polskich stronach (np. wykop). Tego mi brakuje.

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Oferuję szereg usług związanych z WordpressemSPRAWDŹ OFERTĘ
Przeczytaj inne:
Wyświetlanie pól wpisów i taksonomii tworzonych przez Types

Jakiś czas temu pisałem o tym jak w Wordpress tworzyć i modyfikować bezkodowo taksonomie, pola wpisów i typy postów za...

Zamknij