Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

3200 artykułów w bazie

Jak połączyć witrynę z wizytówką Google+?

Połączenie usługi Google Plus ze stroną pozwoli Google na zwiększenie postrzegania naszej witryny w wyszukiwarce a co za tym idzie nieznacznie poprawi widoczność w wynikach wyszukiwania.

Przed możliwością zweryfikowania witryny należy upewnić się, że takie dane zostały wprowadzone na nasz profil/stronę G+

1. Jak sprawdzić czy witryna jest już połączona?

W profilu naszej strony np. https://plus.google.com/+SeowordpressPllocal widać ikonę ikona-polaczenie przy adresie strony:

profil-połączenie

2. Jeżeli ustalimy, że nasza strona nie jest zweryfikowana przechodzimy na adres:

https://www.google.com/local/business/?hl=pl

3. W panelu głównym wizytówek przechodzimy przyciskiem zarzadaj-strona do strony G+ wizytówki, którą chcemy połączyć.

Pamiętaj, że jeżeli posiadasz więcej niż jedną wizytówkę możesz dla każdej z nich przypisać inną witrynę lub podstronę swojego serwisu

4. Z głównego menu po lewej wybieramy strona-googleplus

5. Zmieniamy na zakładkę „O stronie”

6. Tam w dziale Linki klikamy podlacz-witryne po czym otrzymujemy komunikat:

polacz-witryne-komunikat

7. Wysyłamy zgłoszenie po czym w narzędziach dla webmasterów:

https://www.google.com/webmasters/tools/?hl=pl

odbieramy wiadomość po czym akceptujemy witrynę.

Jeżeli nie masz jeszcze dodanej strony do Google Webmasterów zapoznaj się z tym poradnikiem http://www.seowordpress.pl/jak-dodac-i-zweryfikowac-witryne-w-google-webmastertools/

Wojciech Władziński

O Wojciech Władziński

Branżą SEO zajmuję się od 2008 roku. Na co dzień starszy specjalista ds. SEO w firmie Seogroup. Tworzę i optymalizuję duże serwisy jak i mniejsze strony internetowe. Szczególnie upodobałem sobie środowisko WordPressa, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko platformą blogową.
Udostępnij na: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

15 komentarzy

 1. Jaki czas mija od momentu wykonania połączenia do pojawieniu się „V” oznaczającego akceptację?
  Wykonałem połączenie, zaakceptowałem w narzędziach dla webmasterów i w plus.google dalej się wyświetla „połącz witrynę”

 2. właśnie jakoś nie chce zatrybić, jednym ze sposobów weryfikacji jest wklejenie specjalnego kodu w body strony, w WP jest to utrudnione, są do tego jakieś wtyczki?

 3. A co jeśli w zakładce „O stronie” nie mam działu „Linki”? Mam tylko: Informacje kontaktowe, Zdjęcia, Podsumowanie opinii, Osoby, Społeczności i Street View.

  Moja wizytówka jest zweryfikowana jako lokalna firma, natomiast nie wiem jak podłączyć witrynę z profilem. Obok adresu url witryny nie mam tego ptaszka.

 4. Mam ten sam problem, który miała Julia. Wizytówka jest zerwyfikowana jako firma lokalna, ale nie ma sekcji „linki” w zakładce „o firmie”.
  Czy wystarczy teraz wkleić odpowiedni kod Google+
  na strone głowną?

  Panie Wojtku, będę wdzięczna za odpowiedź 🙂

 5. Jakiś czas trzeba niekiedy poczekać, aby zmiany zostały zapisane. Ja akurat natrafiłem na moment, kiedy Google miało jakąś awarię i zatwierdzenie strony odbywało się z kilkudniowym opóźnieniem. Natomiast później zatwierdzona strona nie była oznaczona fajką w szarym kółku, choć pomoc techniczna informowała mnie, że w systemie strona widnieje jako zatwierdzona. Dopiero po kolejnym tygodniu wszystko wróciło do normy. W Google cierpliwość jest wymagana 🙂

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Oferuję szereg usług związanych z WordpressemSPRAWDŹ OFERTĘ
Przeczytaj inne:
Earth Day Google doodles highlight planet’s 5 major biomes

To celebrate Earth Day, Google has replaced its logo today with a series of five artful illustrations highlighting the planet's...

Zamknij