Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

193 artykułów w bazie

15 problemów SEO, które rozwiąże SENUTO


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

senuto

SENUTO i SEO jest nie jest ani trochę problematyczne. Każdy kto choć raz prowadził kampanię SEO wie, że kontrola nad całym procesem jest rozproszona co często sprawia problemy. Dziś chciałbym wam przedstawić w jaki sposób część z tych problemów możecie rozwiązać za pomocą SENUTO, aplikacji do tworzenia precyzyjnych audytów SEO.

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że aplikacja podzielona jest na dwa główne moduły:

 1. SENUTO i Projekty: w projektach tworzy się audyty – w ramach jednego audytu do dyspozycji jest 10 precyzyjnych raportów, a wśród nich między innymi: crawl serwisu, monitorowanie jego dostępności, dzienny monitoring pozycji.
 2. Narzędzia: w module narzędzia znajdziecie 33 narzędzia, które pomogą wam w codziennej pracy nad kampaniami SEO. Narzędzia te realizują typowe, codzienne działania specjalisty SEO.

Przejdźmy zatem od omówienia problemów, w których pomoże wam SENUTO.

1. Klient zmienił coś na stronie

Jako specjalista SEO spotkałem się z tym problemem wielokrotnie. Niestety dowiadywałem się o tym dopiero jak spadł ruchu lub pozycje. Przy okazji, pozycje można sprawdzać też poprzez Accuranker.com. Klienci często zmieniają strony bez wiedzy specjalistów SEO, a to jak wiemy skutkuje marnowaniem naszej pracy.

SENUTO swój audyt generuje cyklicznie dzięki czemu jest w stanie w szybkim czasie wychwycić zmiany, które nastąpiły. W tej chwili monitorowanych jest 12 czynników mających wpływ na SEO. Należą do nich między innymi: spadek liczby zaindeksowanych podstron, zmiana meta danych na stronie docelowej, spadek szybkości ładowania strony. Pełna lista monitorowanych zmian znajduje się pod tym adresem: http://www.wiki.senuto.com/raport-zmiany-2/

zmiany

2. Jakie podstrony linkować?

Pozyskując odnośniki do strony musimy kierować je w odpowiednie miejsce na stronie. Jeśli mamy słowo „rowery górskie” to powinniśmy mieć w serwisie podstronę, która temu słowu jak najlepiej odpowiada. Jeśli posiadasz dużo słów kluczowych to zapewne pojawia się problem z doborem odpowiednich podstron. Oczywiście można poradzić sobie za pomocą Google, ale dane uzyskane w ten sposób nie są dokładne, a sam proces czasochłonny.

SENUTO na podstawie wprowadzonych do projektu słów kluczowych sam wybierze odpowiednie strony docelowe, a nawet obliczy dopasowanie danego słowa kluczowego do strony docelowej. Ma wbudowany autorski algorytm, który określa takie dopasowanie w skali od 1 do 10.

strony-docelowe

Dodatkowo system przeprowadza audyt każdej strony docelowej tak byś mógł osiągnąć jak największe dopasowanie słów kluczowych do stron docelowych. Raport stron docelowych opisany jest tu: http://www.wiki.senuto.com/raport-strony-docelowe-2/

3. Jakie słowa kluczowe wybrać?

To kolejny odwieczny problem specjalistów SEO. Co prawda istnieją narzędzia pomocne w wyborze słów kluczowych jak Keyword Plannera czy Market Samurai, ale zazwyczaj podają one mało propozycji lub w przypadku Polskich wyników są nieskuteczne.

Propozycję słów kluczowych w SENUTO uzyskać możesz w dwóch miejscach.

 1. W projekcie: na podstawie wprowadzonych przez Ciebie słów kluczowych generujemy dodatkowe podpowiedzi, które możesz użyć w projekcie.
 2. W narzędziu sugestii słów kluczowych: funkcjonuje ono w ramach modułu narzędzia. Wystarczy, że wprowadzisz kilka podstawowych słów, a system dobierze propozycje. W zależności od słowa kluczowego system dobiera od 50 do 800 propozycji!

slowa-kluczowe

System dodatkowo pokaże liczbę słów w każdej frazie, średnią miesięczną liczbę wyszukiwań i CPC z AdWords.

4. Czy to słowo jest trudne?

Sprawne oko specjalisty potrafi ocenić trudność większości słów kluczowych. Jednakże nawet najbardziej doświadczony specjalista nie ma w głowie wszystkich słów kluczowych, a problem polega na tym, że większość narzędzi wyznacza trudność słowa na podstawie ilości wyników lub innych, mało precyzyjnych metryk.

SENUTO ma wbudowany zaawansowany algorytm sprawdzania trudności słowa, który opiera się aż o 9 czynników, które zostały opisane tu: http://www.wiki.senuto.com/ocena-trudnosci-slowa-kluczowego/

wyniki

5. Czy mój link tam jest?

Operacje na linkach należą do jednych z najczęstszych jakie przychodzi wykonywać specjaliście SEO. Dostajesz raport z linkami i musisz zweryfikować czy twoje linki faktycznie tam istnieją. Problem polega na tym, że narzędzia dostępne na rynku robią to niedokładnie.

W SENUTO osiągamy prawie 100% skuteczność w sprawdzaniu linków, a dzięki wydajnemu narzędziu możesz wprowadzać naprawdę duże ilości danych.

statystyki

6. Jak zrobić to przekierowanie?

Częstym problemem jest też zmiana witryny przez klienta. Jeśli przy zmianie zachowujemy strukturę linków 1:1 to sprawę załatwia jedna reguła w pliku .htaccess. Jeśli jednak struktura się zmienia pojawia się problem.

W SENUTO jednym z narzędzi jest zbiorcze przekierowanie. Jeśli posiadasz mapę starych i nowych linków to bez problemu wygenerujesz gotową regułę gotową do wklejenia do pliku .htaccess.

7. Jak szybko sprawdzić pozycję?

Z szybkim sprawdzaniem pozycji problem ma prawie każdy system dostępny na rynku, a jeśli już jakiś robi to real time to możemy użyć tam wyniki maksymalnie dla 1 słowa kluczowego.

W narzędziu „sprawdzanie pozycji w Google” dostępnemu w SENUTO masz możliwość wprowadzenia nawet kilku tysięcy słów kluczowych, których czas sprawdzenia nie powinien przekroczyć 30-50 minut na każde 1000 słów kluczowych.

8. Ile ruchu muszę zrobić aby klient zarobił?

Robiąc SEO każdy z nas zwraca uwagę na rentowność danego działania. Policzenie ROI nie zawsze jest jednak proste.

W SENUTO dostępny jest kalkulator, który takie działanie wykona.

wyniki2

9. Czy ta strona działa zawsze?

Ważnym czynnikiem w SEO jest uptime serwisu. Serwisy, które mają częste i długie przerwy w działaniu mogą stracić pozycje w wyszukiwarce. Problemem może okazać się weryfikacja stanu działania witryny.

W SENUTO w ramach audytu masz raport dostępność, który co 5 minut sprawdza działanie witryny. Jeżeli witryna nie działa w 3 kolejnych sprawdzeniach zostaniesz o tym poinformowany.

status

10. Czy moje linki są w indeksie?

Dodanie linków to tylko poła sukcesu. Wyszukiwarka musi je zaindeksować. Aktualnie działające systemy osiągają niską skuteczność jeżeli chodzi o testowanie indeksacji.

W SENUTO dostępne jest narzędzie, które sprowadzi stan indeksowania twoich linków.

statystyki2

11. Czy moje linki działają?

Kolejny problem to test działania stron, na których zostały umieszczone linki. Jeśli pobrałeś raport z Majestic SEO lub Ahrefs i chciałbyś sprawdzić czy wszystkie strony, na których są twoje linki działają w SENUTO jest narzędzie, które pozwala to zrobić.

linki

12. Skąd wziąć mapę strony?

Brak mapy strony to częsty problem wychodzący przy audytach stron www. Oczywiście istnieją darmowe rozwiązania generujące mapę strony do formatu XML, ale ich darmowe wersje mają nie więcej niż 500 linków. Jeśli klient nie posiada popularnego CMS’a do którego istnieje wtyczka generująca mapę to należy zrobić ją ręcznie.

W SENUTO jest narzędzie, które wygeneruje mapę XML czy HTML.

13. Czy te linki są wartościowe?

Analiza wartości linków prowadzących do strony jest trudna. Do linków warto przypisać parametry, które pomogą określić te wartości. W ramach SENUTO masz kilka narzędzi, które ułatwią Ci ten proces. Możesz: sprawdzić PR linków, sprawdzić trust flow i citation flow, liczbę linków i linkujących domen do danej strony.

14. Skąd brać proxy?

Proxy to odwieczny problem każdego specjalisty SEO. Do każdego połączenia z Google wykorzystujemy proxy. Prywatne proxy są drogie, a publiczne proxy szybko się kończą.

W SENUTO nie musisz martwić się o proxy. System posiada skuteczny system proxy, który opiera się na dwóch filarach:

 1. Proxy prywatne – posiadamy bazę swoich kilkuset adresów IP z których korzystamy jak z proxy.
 2. Proxy publiczne – posiadamy specjalny system do analizowania i testowania proxy publicznych. Na bieżąco do dyspozycji mamy od 1400 do 2000 proxy, które działają w Google.

System proxy jest tak wydajny, że wytrzyma obciążenie nawet 1000 aktywnych użytkowników.

15. Bałagan w plikach

Korzystając z wielu systemów, które najczęściej działają jako aplikację okienkową bardzo szybko dorobić się można bałaganu w plikach.

Dzięki SENUTO tego unikniesz. Decydujące są tu dwie kwestie:

 1. System działa w chmurze: nie musisz operować na żadnych plikach – wszystkie operacje wykonywane są po stronie naszego serwera.
 2. Wszystkie twoje operacje są zapisywanie: większość narzędzi działa w oparciu o tak zwane kolejkowanie. Jeśli dodasz do jakiegoś narzędzia operacje to zostanie ona zapisana w historii i w każdej chwili będziesz mógł do niej wrócić.

To 15 podstawowych problemów, które pomoże rozwiązać SENUTO. Oczywiście jest ich wiele narzędzi. Potężny zestaw raportów i narzędzi daje ogromne pole manewru w codziennej pracy.

 Załóż darmowe konto z 14 dniowych okresem próbnym: ZAŁÓŻ KONTO 

O Damian Sałkowski

Zarządza SENUTO, aplikacją do tworzenia precyzyjnych audytów SEO. Mistrz Polski SEO A.D. 2013. Od kilku lat realizuje projekty z zakresu marketingu internetowego dla dużych (PZU, Microsoft, Hochland, Zumi.pl, Sage czy IKEA) i małych przedsiębiorstw, także na rynkach zagranicznych.
 • Linki Wewnętrzene i Sematyka

 • Budowanie linków
 • Sematyka
 • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
 • SEMRush

 • Profesjonalna platforma SEO
 • Online
 • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.