Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

193 artykułów w bazie

Atrakcyjne strony autorów i ich prezentacja na witrynie


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

strona-autora

Autorzy naszego bloga, strony to tak naprawdę kolumny, na których ona stoi. Są jednym z najistotniejszych elementów sukcesu witryny. Dlatego też warto zadbać, aby dla nich znalazło się trochę miejsca na stronie.

Nie tylko po to, aby użytkownik mógł sprawdzić wszystkie strony swojego ulubionego autora, ale żeby i sami autorzy czuli się przez nas docenieni. Większość motywów WordPressa obsługuje strony autorów, niestety zazwyczaj wyglądają one tak jak ta na poniższym zrzucie ekranu.

archiwum-autora

Jak widać, ciężko tutaj doszukać się jakichkolwiek ciekawych informacji o autorze, nie można się z nim skontaktować, nie wiadomo jak wygląda, lub jak się identyfikuje w sieci, po prostu jest za mało informacji.

Na początek garść najważniejszych informacji.

W kodzie motywu do autora odwołujemy się, korzystając z kodu:

<?php the_author_posts_link(); ?>

Skoro mamy gotowe odwołanie w kodzie do autora, możemy przejść do wykonania jego strony. Jeżeli chcemy stworzyć indywidualną stronę dla autora, możemy:

1. Stworzyć stronę i przekierować adres

Jest to chyba najprostsze rozwiązanie dla osób nielubiących lub nieumiejących kodować. Tworzymy zwykłą stronę dla naszego autora, układamy ją pięknie za pomocą np. VisualComposera, czy innej wtyczki o podobnym działaniu, a następnie przekierowujemy standardowy link autora na nią za pomocą wtyczki wpRedirect.

Przykładowo:

Strona autora ma adres naszblog.pl/author/admin/, więc tworzymy stronę o adresie naszblog/redaktor-tomasz-kowalski i przekierowujemy adres pierwszy na ten. Dodatkowo dzięki tej opcji o wiele łatwiej jest nam zoptymalizować podstronę pod kątem SEO, adres strony wygląda pięknie i od razu wiadomo, o kogo chodzi.

Można nawet zostawić włączone komentarze, aby użytkownicy mogli prowadzić dialog z autorem o nim samym lub o jego pracy. Wszystko zależy już tylko od naszej kreatywności.

TIP! Normalnie, aby móc ustawić metaopisy, możemy skorzystać ze wtyczki WordPress SEO od zespołu Yoast i wtedy każdemu autorowi będziemy mogli przypisać opis SEO.

seo-autor

2. Stworzyć mu unikatowy szablon motywu

Wystarczy dodać plik: author-NickAutora.php lub author-NumerIDAutora.php (Następny w kolejności wordpress spróbuje załadować author.php, czyli np. dla wszystkich innych autorów na naszej stronie. Jeżeli go nie znajdzie to archive.php i jeżeli ich nie znajdzie, na końcu skorzysta z index.php. Co na to mówi WordPressowy codex, znajdziecie tutaj: https://codex.wordpress.org/Author_Templates).

Do stworzenia strony author-NumerIDAutora.php najprościej jest się posłużyć stroną single.php, o ile nie mamy author.php. Dane odnośnie autora, które możemy wyświetlić, a na które na pewno warto zwrócić uwagę to:

<?php the_author_meta( 'user_login' ); ?> Nick redaktora
<?php the_author_meta( 'user_email' ); ?> Email redaktora
<?php the_author_meta( 'first_name' ); ?> Imie redaktora
<?php the_author_meta( 'last_name' ); ?> Nazwisko redaktora
<?php the_author_meta( 'description' ); ?> Biografia redaktora

Wszystko, co może się przydać, zostało opisane również w codexie wordpressa ( http://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_the_author_meta ). Oczywiście w tym wypadku potrzebna będzie nam znajomość HTML, CSS i php.

Na zakończenie kilka przykładów

Szukając natchnienia, warto przeszukać Internet w poszukiwaniu strony, na której można by się wzorować. Dodatkowo podglądając innych, nie jesteśmy zmuszeni wymyślać koła na nowo.

verge

http://www.theverge.com/users/Bryan%20Bishop

Jak widzimy, mamy tutaj sporo ciekawych informacji o autorze: imię, nazwisko, datę rejestracji – na WordPressie informację taką wyświetlimy za pomocą <?php the_author_meta( ‘user_registered’ ); ?>, ilość dodanych wpisów <?php the_author_posts() ?> i komentarzy – tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, jednak są gotowe rozwiązania:

Jako drugi przykład przedstawiam stronę autora serwisu bbnews.pl, która jest bardzo prosta, aczkolwiek czytelna i pozwala na znalezienie danych kontaktowych autorów serwisu.

bbnews

  • Linki Wewnętrzene i Sematyka

  • Budowanie linków
  • Sematyka
  • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
  • SEMRush

  • Profesjonalna platforma SEO
  • Online
  • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.