Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

193 artykułów w bazie

Darmowe skórki i wtyczki do WordPress – minusy


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

security

Wraz ze wzrostem popularności WordPressa rośnie liczba osób, która chce wykorzystać nasze zaufanie i otwartość do tego, aby załatwiać własne interesy, wykorzystując nasze lenistwo, skąpstwo i oczywiście brak myślenia.

security

Sam otwierasz bramę do swojej witryny

Bezpieczeństwo witryn internetowych to temat rzeka. Abstrahując od wszystkiego, co można zrobić dla bezpieczeństwa swojej witryny, warto powiedzieć kilka słów o tym, czego robić nie powinniśmy.

W związku z tym prezentuję kilka uwag:

Kopiowanie gotowego kodu z forum z zewnętrzną biblioteką

Nie każdy z nas lubi kodować, ale każdy z nas umie przekleić kod z forum. Niestety nie zawsze jest to najlepsza opcja. Kiedy nie korzystasz z bibliotek javasciptu umieszczonych u siebie na serwerze tylko z tych udostępnianych przez inne osoby możesz naciąć się nie tylko na dodatkowy kod, który powstawia linki na Twoją na stronę prowadzące do innych witryn, ale i taki, który zacznie pobierać dane Twojej strony. Oczywiście w przypadku zwykłego bloga nie wydaje się to być wielkim problemem, de fakto i tak wszystko jest ciągle “on-line”. Jednak jeżeli w naszej bazie posiadamy wielu zarejestrowanych użytkowników, ich adresy e-mail i dane mogą zostać pobrane, a co za tym idzie będą musieli przygotować się na sporą ilość spamu. Ten problem jest widoczny również wtedy, kiedy mamy wiele osób komentujących nasze wpisy.

Jak się przed tym bronić? Nie kopiujmy na ślepo wszystkiego, co jest dostępne na forach, tylko z rozwagą podchodźmy do rozwiązań, które tam znajdziemy.

Motywy z wbudowanymi dodatkami

Darmowych motywów do WordPressa nie brakuje. Jednak najciekawsze są zazwyczaj nie te już obecne w oficjalnym źródle, a te dostępne do pobrania z różnych witryn. Niby wszystko wydaje się być ok. Wchodzimy na stronę producenta motywu, w 90% przypadkach jest to wartościowy motyw, który już w wersji darmowej pozwala na stworzenie przepięknej witryny.

Ale kto chodziłby po tych wszystkich stronach? Oczywiście nikt. Dlatego zazwyczaj w Google wpisujemy “best top 10 wordpress free themes”, “wordpress free themes for bussiness” itp.

code

Na stronach mamy już nie jeden, a 10, 20, a niekiedy i 100 zebranych motywów z różnych witryn. Pobieramy interesujący nas, instalujemy i okazuje się za miesiąc czasu, że na naszym serwerze przechowujemy 50GB filmów, zdjęć czy innych danych, których tam nie było, jak to możliwe? Kiedy kliknęliśmy przycisk POBIERZ MOTYW, tak naprawdę nie pobieraliśmy go z witryny firmy, która go napisała, a z zewnętrznego źródła. Motyw wygląda tak samo, działa tak samo, ale niestety coraz częściej posiada szkodliwy kod.

Wtyczki spoza oficjalnego źródła

Temat bardzo podobny do punktu 2. Jeżeli pobierasz wtyczkę z forum, która została “ulepszona”, ma “szybciej działać” lub po prostu oferuje takie rozwiązanie, a nie inne, to niestety w dodatku możesz również otrzymać bonus w postaci szkodliwego kodu.

Darmowe motywy i wtyczki, za które płacisz

Każdy z nas lubi zaoszczędzić kilka groszy na piwo. W takim razie dlaczego nie poszukać płatnych motywów w sieci? Myślenie tak płytkie jak kałuża po porannej rosie. Najwięcej wszelkiego szkodliwego programowania znaleźć można właśnie w udostępnionych za darmo motywach, które normalnie są płatne.

Kolejny problem związany jest z tym, że ze względu na złożoność takiego motywu bardzo ciężko jest znaleźć złośliwy kod.

Na co uważać?

Przede wszystkim na strony, które oferują płatne motywy za darmo, na fora i blogi, które linkują od razu do paczki z motywem, zamiast do podstrony ich twórcy. Warto uważać na wszystkie motywy i wtyczki pobierane spoza oficjalnych źródeł.

Inaczej możemy dostać niespodziewaną wiadomość od hostingu, że serwer jest pełny, albo właśnie limit transferu został osiągnięty. Często również nagle okazuje, że nasza witryna linkuje do kilku tysięcy innych witryn.

  • Linki Wewnętrzene i Sematyka

  • Budowanie linków
  • Sematyka
  • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
  • SEMRush

  • Profesjonalna platforma SEO
  • Online
  • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.