seowordpress.pl

Jak dodać wybrane fonty Google do edytora TinyMCE Advanced?

W poprzednim artykule podejmowałem temat o dodaniu (przywróceniu) przycisków podkreślenia i justowania tekstu w edytorze. Jednym ze sposobów na to jest użycie wtyczki TinyMCE Advanced, która zastępuje standardowy edytor i pozwala Państwu korzystać z szeregu dodatkowych opcji pod czas dodania i publikacji wpisów. W dzisiejszym artykule pokażę w jaki sposób można dodać niestandardowe fonty Google do TinyMCE Advanced.

Użycie kreatywnych fontów webowych pozwala tworzyć niepowtarzalne projekty, które będą wyróżniać waszą witrynę z pośród stron konkurentów. Ciekawe fonty webowe można znaleźć w serwisie Google Fonts, który oferuje 500+ różnych typografii do użycia. Dokumentacja na temat ich integracji znajduje się również na stronie serwisu, jak i na blogach webmasterskich. W dzisiejszym artykule pokażę Państwu w jaki sposób będziemy mogli użyć fontów Google przy edycji treści poprzez wtyczkę TinyMCE Advanced.

Przed dodaniem fontów do wtyczki należy wybrać ze strony Google Fonts. Mój wybór padł na 4 typografie: Aclonica, Lato, Michroma i Paytone One.

Aby podłączyć wybrane fonty do wtyczki TinyMCE Advanced należy zmodyfikować plik funkcji motywu. Skorzystamy z wbudowanego edytora, aby wprowadzić niezbędne zmiany. Przechodzimy do sekcji Wygląd => Edytor i otworzymy plik functions.php.

Dodajemy do podanego pliku 3 fragmentu kodu:

Za pomocą powyższej funkcji wpex_mce_google_fonts_array uruchamiamy wybór fontów w rozwijanym menu edytora. Funkcja wpex_mce_google_fonts_styles pozwala wyświetlać styl fontów (jej „grubość”):

Ostatni fragment kodu pozwala integrować fonty w system.

Zapisujemy wszystkie zmiany i otwieramy dowolny wpis do edycji. Spróbujmy zmienić styl tekstu za pomocą nowego fontu Michroma.

Jak widać na powyższym screenie w rozwijanym menu pojawiły się 4 wybrane przez nas fonty (zastąpiły one standardowe typografie edytora). Zapisujemy wszystkie zmiany i przechodzimy na stronę artykułu:

Jak widać tekst artykułu został zmieniony na font Michroma.