Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

193 artykułów w bazie

Jak przenieść wszystkie ustawienia motywu na nową stronę WordPress?


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Istalacja wtyczki

Podczas tworzenia strony www na pewno mieliście Państwo do czynienie z wyborem motywu i dalszym go dostosowaniem do potrzeb projektu. Przy tym coraz więcej szat graficznych dla WordPress posiadają rozbudowane opcje personalizacji, które zebrane są w odpowiedniej sekcji panelu administracyjnego.

Dzięki temu macie Państwo możliwość wprowadzać różne zmiany w wyglądzie strony i sprawdzać ich rezultat na bieżąco. I co jest najważniejsze – bez ręcznego edytowania kodu! Z drugiej strony musicie Państwo spędzić więcej czasu, aby ogarnąć te wszystkie opcje i wybrać odpowiednie znaczenia dla każdego elementu strony.

Rysunek 1. Opcje personalizacji w motywie Monstroid2

A co jeśli tworzyliście Państwo stronę na serwerze lokalnym oraz hostingu testowym? Albo chcecie przenieść opcje od motywu rodzica do motywu dziecka? Wtedy będziecie musieli zachować wprowadzone zmiany w templatce. Zrobić to można za pomocą kopiowania bazy danych i zapisywania plików strony. Ale takie podejście wymaga od Państwa posiadania dodatkowych umiejętności i jest czasochłonnym. Dlatego pokażemy alternatywne rozwiązanie, które znaczniej uprości i przyspieszy ten proces. I będzie wygodnym również dla osób poczatkujących, jak i zaawansowanych użytkowników WordPress.

Skorzystamy się z wtyczki Customizer Export/Import, która znajduje się na repozytorium WordPress. Zainstalować jej można bezpośrednio z serwera. Dlatego przejdziemy do sekcji Wtyczki – Dodaj nową. Dalej w polu wyszukiwania wpisujemy nazwę wtyczki, instalujemy i włączamy jej (rys. 2).

Rysunek 2. Instalacja wtyczki Customizer Export/Import

Dodatkową zaletą Customizer Export/Import jest to, ze nie musicie jej konfigurować. Wraz po instalacji wtyczki można przejść do zapisywania opcje Pańskiego motywu. Dlatego należy wybrać sekcję Wygląd – Personalizacja (rys. 3).

Rysunek 3. Opcje personalizacji motywu

Jak widać na końcu listy pojawił się rozdział Export/Import (rys. 3). Przechodzimy do niego.

Opcja Export pozwala Państwu pobrać plik *.dat z wszystkimi opcjami personalizacji Waszego motywu. Zwróćcie uwagę, w tym pliku nie będą przechowywane wszystkie ustawienia z panelu administracyjnego, na przykład nazwa strony, opis strony itd. Także plik nie będzie zawierał elementy graficzne, które mogą być stosowane w postaci logo oraz tła. Ich należy ręcznie dodawać na nową stronę.
Opcja Import pozwala wgrać zapisany plik *.dat na stronę, która ma ten sam motyw. Przy tym zmiana wyglądu strony odbywa się na bieżąco i zajmuje kilka sekund (zależy od charakterystyk technicznych serwera i liczby opcji).

Podsumowanie

Personalizacja motywu jest sprawą wymagającą czasu i cierpliwości. Dlatego gdy znaleźliście Państwo balans kolorów, ustawiliście menu, widgety, to w przypadku przeniesienia strony nie chcielibyście powtarzać te same dzieje ponownie. Za pomocą powyższej wtyczki możecie zapisać opcje motywu i dalej ich wgrać na swoją nową stronę. Niestety podane rozwiązanie nie przenosi pliki obrazków, dlatego musicie ich kopiować ręcznie. Jednak jest ono bardzo wygodnym, gdy chcecie zapisać opcje motywu rodzica i przenieść go do motywu potomnego w ramach tej samej strony.

O Janusz Kamiński

Specjalista działu marketingu firmy TemplateMonster. W branży IT pracuje od 5 lat. Posiada doświadczenie w SEO, marketingu internetowym. Oprócz tego interesuje się projektowaniem internetowym.
  • Linki Wewnętrzene i Sematyka

  • Budowanie linków
  • Sematyka
  • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
  • SEMRush

  • Profesjonalna platforma SEO
  • Online
  • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.