" />Wtyczki jak narzędzia - co się przydaje | seowordpress.pl

Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

161 artykułów w bazie

Wtyczki jak narzędzia, czyli co przyda nam się od czasu do czasu

wordpress-plugin-narzedzie

Kiedy nasza witryna rozrasta się i jest jej coraz więcej, potrzebujemy do jej utrzymania coraz więcej narzędzi. Do zarządzania wpisami, do importu danych, do przeprowadzania krótkich akcji na blogu. W tym wpisie prezentuje zbiór wtyczek będących bardziej narzędziami używanymi od czasu do czasu. Innymi słowy są to narzędzia, których możemy użyć, a potem… je zostawiamy.

 

AJAX Thumbnail Rebuild

Zmieniłeś właśnie motyw lub autor motywu go zaktualizował i zmienił rozmiar miniaturek? Jeżeli chcesz poprawić wygląd strony, wystarczy zainstalować AJAX Thumbnail Rebuild i go uruchomić, a on ponownie stworzy miniaturki dopasowane do nowych ustawień.

ajax-thumb

Taxonomy Converter

Rozszerzenie przyda się głównie osobom skupującym inne blogi. Dzięki niej będziemy mogli zmienić sposób organizacji treści i zamienić np. kategorie na tag czy odwrotnie. Warto mieć na uwadze również podobnie działającą wtyczkę: Convert Post Types.

Empty Tags Remover

Kolejna wtyczka, która pozwoli nam zrobić niewielki porządek po imporcie innego bloga.

Under Construction

Wtyczka ta pozwoli nam wyłączyć na pewien okres czasu nasz blog. Warto używać jej z pewną dozą ostrożności. Musimy pamiętać, że bot Google nie dostanie treści kiedy ona będzie aktywna co może skutkować spadkami pozycji na wybrane frazy kluczowe.

My WordPress Health Check

Warto zabrać instalacje naszego WordPressa do lekarza i co jakiś czas sprawdzić czy, aby na pewno wszystko gra. Dzięki temu można np. zaoszczędzić moc obliczeniową serwera (która jest liczona w niektórych firmach), wystarczy dowiedzieć się o jakimś problemie, a to już spory krok naprzód w kierunku jego rozwiązania. Przykładowo dla jednej z witryn health check wygląda następująco.

health-check

Add To Content

Niekiedy w ramach jakiejś akcji, optymalizacji czy innych działań potrzebujemy dodać pewną treść przed lub za wpisem. Ta właśnie wtyczka dokładnie do tego służy. Pozwala nam w wygodny w sposób dodać dowolną treść do wpisu.

Inspector

Wtyczka, z której co poniektórzy z nas będą szczególnie zadowoleni. Pozwala ona zajrzeć co tak naprawdę dzieje się we wnętrzu naszego wordpressa. Niekiedy przydaje się do lokalizacji tego i owego.

inspector

Escape NextGen Gallery

Jest to z całą pewnością wtyczka, którą de ceni wiele osób. Pozwala nam ona uciec z NextGen i przesiąść się wyłącznie na wbudowaną w WordPressie galerie.

WP-Optimize

Czasem jest tak, że po prostu trafimy na klienta, którego co prawda pasja pisania jest godna podziwu, ale na używanym CMSie nie zna się nic, a nic i w dodatku niczego nie dotyka, aby nie popsuć. Zazwyczaj efekt jest taki, że mamy tam pokaźną liczbę trackback’ów i pingback’ów o tysiącach spamerskich komentarzy nie wspominając.

Z pomocą przybywa nam wtyczka WP-Optimize którą możemy w prosty sposób zrobić całkiem spory porządek. Uwaga jednak, warto zrobić sobie kopię bezpieczeństwa bazy przed działaniami, tak na wszelki wypadek.

optimize

Narzędzia do porządkowania same zostawiają… bałagan. Swoimi własnymi wpisami w bazie danych. Oprócz tego istnieje małe prawdopodobieństwo popsucia instalacji WordPressa dlatego, że czasami wtyczki takie niewłaściwie odczytują własne ustawienia dla motywów. Polecam więc przed wszelkimi pracami wykonać kopię bezpieczeństwa witryny.

A Wy macie jakieś swoje propozycje? Podajcie je w komentarzu

Avatar

O Karol Trybulski

Przygodę z tworzeniem stron zaczynał kiedy modny był HTML 3. Teraz tworzy nie tylko strony, ale i skutecznie je pozycjonuje. Od końca 2014 kieruje własną marką InBulb

Czytaj również

Jak przyspieszyć stronę opartą o WordPressa? SEO!... Serwis SEOWordpress.pl jest zoptymalizowany i zcachowany na chmurze dostarczanej przez: Na pewno większość z Was wie, że szybkość działania s...
Wtyczki do WP, których nie znasz a powinieneś cz.5... Przyszedł czas na zaprezentowanie kolejnej - już piątej - części prezentującej listę mało popularnych wtyczek aczkolwiek z bardzo pomocną funkcjonalno...
Wtyczki do WP, których nie znasz a powinieneś cz.2... Jak sam tytuł wskazuje dziś ponownie przedstawię kilka ciekawych wtyczek, które mogą Wam się przydać a nie wszyscy wiedzą o ich istnieniu.  WordPress...
Wtyczki do WP, których nie znasz a powinieneś cz.7... Przyszedł czas na kolejną część zestawienia mało znanych wtyczek, które mogą przydać Ci się do wielu zadań.  Inline Related Posts Bardzo ciekawa...

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Przeczytaj inne:
visual-composer-wordpress
Visual Composer dla WordPress – palący problem czy dobry przyjaciel?

Visual Composer dla Wordpress to wtyczka, z którą każdy wcześniej czy później się spotka. Sprzedana ponad 63 tysięcy razy, dostępna...

Zamknij