Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

193 artykułów w bazie

Wtyczki jak narzędzia, czyli co przyda nam się od czasu do czasu


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

wordpress-plugin-narzedzie

Kiedy nasza witryna rozrasta się i jest jej coraz więcej, potrzebujemy do jej utrzymania coraz więcej narzędzi. Do zarządzania wpisami, do importu danych, do przeprowadzania krótkich akcji na blogu. W tym wpisie prezentuje zbiór wtyczek będących bardziej narzędziami używanymi od czasu do czasu. Innymi słowy są to narzędzia, których możemy użyć, a potem… je zostawiamy.

 

AJAX Thumbnail Rebuild

Zmieniłeś właśnie motyw lub autor motywu go zaktualizował i zmienił rozmiar miniaturek? Jeżeli chcesz poprawić wygląd strony, wystarczy zainstalować AJAX Thumbnail Rebuild i go uruchomić, a on ponownie stworzy miniaturki dopasowane do nowych ustawień.

ajax-thumb

Taxonomy Converter

Rozszerzenie przyda się głównie osobom skupującym inne blogi. Dzięki niej będziemy mogli zmienić sposób organizacji treści i zamienić np. kategorie na tag czy odwrotnie. Warto mieć na uwadze również podobnie działającą wtyczkę: Convert Post Types.

Empty Tags Remover

Kolejna wtyczka, która pozwoli nam zrobić niewielki porządek po imporcie innego bloga.

Under Construction

Wtyczka ta pozwoli nam wyłączyć na pewien okres czasu nasz blog. Warto używać jej z pewną dozą ostrożności. Musimy pamiętać, że bot Google nie dostanie treści kiedy ona będzie aktywna co może skutkować spadkami pozycji na wybrane frazy kluczowe.

My WordPress Health Check

Warto zabrać instalacje naszego WordPressa do lekarza i co jakiś czas sprawdzić czy, aby na pewno wszystko gra. Dzięki temu można np. zaoszczędzić moc obliczeniową serwera (która jest liczona w niektórych firmach), wystarczy dowiedzieć się o jakimś problemie, a to już spory krok naprzód w kierunku jego rozwiązania. Przykładowo dla jednej z witryn health check wygląda następująco.

health-check

Add To Content

Niekiedy w ramach jakiejś akcji, optymalizacji czy innych działań potrzebujemy dodać pewną treść przed lub za wpisem. Ta właśnie wtyczka dokładnie do tego służy. Pozwala nam w wygodny w sposób dodać dowolną treść do wpisu.

Inspector

Wtyczka, z której co poniektórzy z nas będą szczególnie zadowoleni. Pozwala ona zajrzeć co tak naprawdę dzieje się we wnętrzu naszego wordpressa. Niekiedy przydaje się do lokalizacji tego i owego.

inspector

Escape NextGen Gallery

Jest to z całą pewnością wtyczka, którą de ceni wiele osób. Pozwala nam ona uciec z NextGen i przesiąść się wyłącznie na wbudowaną w WordPressie galerie.

WP-Optimize

Czasem jest tak, że po prostu trafimy na klienta, którego co prawda pasja pisania jest godna podziwu, ale na używanym CMSie nie zna się nic, a nic i w dodatku niczego nie dotyka, aby nie popsuć. Zazwyczaj efekt jest taki, że mamy tam pokaźną liczbę trackback’ów i pingback’ów o tysiącach spamerskich komentarzy nie wspominając.

Z pomocą przybywa nam wtyczka WP-Optimize którą możemy w prosty sposób zrobić całkiem spory porządek. Uwaga jednak, warto zrobić sobie kopię bezpieczeństwa bazy przed działaniami, tak na wszelki wypadek.

optimize

Narzędzia do porządkowania same zostawiają… bałagan. Swoimi własnymi wpisami w bazie danych. Oprócz tego istnieje małe prawdopodobieństwo popsucia instalacji WordPressa dlatego, że czasami wtyczki takie niewłaściwie odczytują własne ustawienia dla motywów. Polecam więc przed wszelkimi pracami wykonać kopię bezpieczeństwa witryny.

A Wy macie jakieś swoje propozycje? Podajcie je w komentarzu

  • Linki Wewnętrzene i Sematyka

  • Budowanie linków
  • Sematyka
  • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
  • SEMRush

  • Profesjonalna platforma SEO
  • Online
  • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.