Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

193 artykułów w bazie

Wtyczki SEO do WordPress-a, którym warto się przyjrzeć


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

WordPress-SEO

W dzisiejszym artykule przedstawię listę wtyczek, które warto ściągnąć do swojej instalacji WordPress-a. Podzielę je na trzy kategorie ze względu na ich ważność. I tak najważniejsze będą w kolorze czerwonym, mniej ważne w kolorze żółtym, a najmniej zielonym.

Pod każdą nazwą wtyczki znajduje się opis pokazujący do czego dany plugin służy oraz jak z niego korzystać.

All in SEO Pack / WordPress SEO by Yoast
Jest to podstawowa wtyczka, którą zna pewnie większość z Was. Głównie służy ona do definiowania meta tagów dla wpisów, stron i taksonomii zawartej w systemie. Wiele osób spiera się o to, która z nich jest lepsza czy “All in SEO Pack” czy może “WordPress SEO by Yoast”. Dla małych stron polecam All in SEO Pack – jest zupełnie wystarczająca. Natomiast dla stron z dodatkowymi typami postów oraz taksonomiami Yoast będzie lepszym rozwiązaniem. 

Google XML Sitemaps
Najprościej mówiąc jest to generator mapy strony w formacie XML dla witryny z opcjami wykluczania konkretnych zasobów na stronie.

Breadcrumb NavXT
Bardzo możliwe jest, że wasza witryna nie będzie potrzebowała tego rozszerzenia ponieważ wiele szablonów posiada już wbudowaną tę opcję – jeśli jednak nie zaimplementowanie jej jest bardzo wskazane. Breadcrumb czyli swojego rodzaju dodatkowa nawigacja dzięki, której robot wyszukiwarki będzie w stanie lepiej poruszać się po stronie jak i użytkownicy będą wiedzieli dokładnie w jakim miejscu strony się znajdują.

Attachment Pages Redirect
Bardzo często zdarza się, że użytkownicy WordPressa wybierają podczas dodawania załącznika (najczęściej obrazka) opcję aby linkował on do tzw. “Strony załącznika”. Tworzą się poprzez to niepotrzebne podstrony zawierające jedynie sam obrazek występujący już w treści. Instalacja tej wtyczki automatycznie przekieruje te wygenerowane podstrony na adres wpisu (poprzez 301) a jeżeli takiego nie ma wtedy na stronę główna (302) .

kk Star Ratings
Jest to chyba najłatwiejszy sposób na wprowadzenie jednego z rozszerzonych opisów do wyników wyszukiwania jakim jest skala oceny.

AuthorSure
Ta wtyczka natomiast w najszybszy sposób  rozszerzy wyniki wyszukiwania o zdjęcie autora artykułu – oczywiście po pewnej konfiguracji w panelu opcji wtyczki jak i profilu Google+.  

Comet Cache
Wtyczka o bardzo przyjaznym interfejsie ze zróżnicowanymi opcjami służąca do cache-owania treści na naszej witrynie dzięki czemu nasza strona będzie się ładowała szybciej dla powracający użytkowników.

Quick Page-Post Redirect DEV
Wtyczka pozwala ustalić przekierowania wszelkiego typu poszczególnych zasobów na naszej witrynie. Najlepiej robić to poprzez „Redirect Menu > Quick Redirects” chociaż istnieje możliwość ich przeprowadzania w edycji pojedynczego posta/strony.

Krótkie uwagi:

 • Adres w polu „Request” musi rozpoczynać się od znaku „/”
 • W polu „Destination” zawsze umieszczaj cały adres URL razem z „http://”
 • Przekierowania ustawione w „Quick Redirects” nie będą otwierały się w nowym oknie. Jeżeli zachodzi taka potrzeba możliwe jest włączenie takiej opcji w przekierowaniu pojedynczego posta/strony

SEO Smart links
Wtyczka służąca do automatycznego linkowania wewnętrznego w serwisie. W polu znajdującym się w panelu ręcznie możemy dodać słowa kluczowe które mają być automatyczne podlinkowane. Do ich rozdzielania używaj przecinków a na końcu umieszczaj docelowy adres url. Pamiętaj, że jest także możliwość używania zewnętrznych adresów url.

SEO SearchTerms Tagging 2
Ta wtyczka zbiera dane o frazach z których przeszli na naszą witrynę użytkownicy poprzez wyszukiwarkę Google.

Broken Link Checker
Automatyczne sprawdzanie nieprawidłowych lub nieistniejących już linków w serwisie. Wtyczka przeszukuje artykuły i strony w poszukiwaniu nie działających już linków wewnętrznych i zewnętrznych dzięki czemu jesteśmy w stanie panować nad niepoprawnymi linkami wychodzącymi. UWAGA! Bardzo obciąża serwer!

upPrev
Wyświetla animowany boks pokazujący linki do poprzednich lub najnowszych artykułów (w zależności od ustawień) po tym jak użytkownik zjedzie na dół artykułu (przeczyta go).

WP No Category Base
Usuwa /category/ z adresów url kategorii.

WordPress Meta Robots
Dla tych, którzy chcą mieć kontrolę tylko nad index/noindex follow/nofollow dla artykułów – tą opcję posiada także All in SEO Pack

WP Robots Txt
Edycja pliku robots.txt z panelu WP.

Nice Search
Niezbyt skomplikowana wtyczka (nie posiadająca nawet panelu do ustawień) ,która tworzy ładne adresy url przy wyszukiwaniu np.:
http://www.mojadomena.pl/?s=fraza na http://www.mojadomena.pl/search/fraza

Simple SEO for Paged Comments
Wtyczka po części eliminuje problem zduplikowanej treści w obrębie stronicowania komentarzy. Zmienia ona meta tag Title (dodając: komentarze strona x) oraz zamienia treść zawartą w poście na excerpt (zajawkę). Jest to bardzo dobra alternatywa dla zastosowania tagu rel=”canonical”.

SEO Friendly Image
SEO Friendly Images automatycznie aktualizuje wszystkie obrazki zawarte na stronie dodając im atrybuty alt oraz title oparte na zmiennych dodanych w panelu wtyczki.

SEO No Duplicate
Zasada działania wtyczki jest bardzo prosta. Daje możliwość nadania postowi lub stronie tagu rel=”canonical”. W ten sposób można pozbyć się problemu zduplikowanej treści.

Sociable
Ostatnia z wtyczek ułatwia wprowadzenie naszej strony w świat Social Media. Dzięki przejrzystemu panelowi konfiguracja nie powinna stanowić dla Was żadnego problemu.

WP External Links
Dzięki niej kontrola nad linkami wychodzącymi staje się łatwiejsza.

O Wojciech Władziński

Branżą SEO zajmuję się od 2008 roku. Na co dzień starszy specjalista ds. SEO w firmie Seogroup. Tworzę i optymalizuję duże serwisy jak i mniejsze strony internetowe. Szczególnie upodobałem sobie środowisko WordPressa, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko platformą blogową.
 • Linki Wewnętrzene i Sematyka

 • Budowanie linków
 • Sematyka
 • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
 • SEMRush

 • Profesjonalna platforma SEO
 • Online
 • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.