Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

193 artykułów w bazie

Zalety certyfikatów SSL


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

https-3344700_1280

Bezpieczeństwo w komunikacji za pośrednictwem Internetu jest niezwykle istotne. Z tego powodu, szczególną ochroną powinno otoczyć się wszystkie miejsca w systemie, które pobierają dane od użytkownika, takie jak strony logowania i rejestracji oraz zawierające formularze.

Certyfikaty SSL podnoszą bezpieczeństwo witryny przez szyfrowanie połączeń. Zapewnia także, że nikt nie będzie mógł przechwycić przesyłanych danych. Zabezpieczenie własnej domeny certyfikatem SSL niesie ze sobą szereg dodatkowych korzyści.

Czym są certyfikaty SSL?

Certyfikat SSL jest niewielkim plikiem, najczęściej w formie binarnej ale w przypadku przesyłania za pomocą wiadomości e-mail – także tekstowej – wymienianym między aplikacją kliencką i serwerową w momencie nawiązywania połączenia. Zastosowanie protokołu SSL (wykorzystującego certyfikaty SSL) w komunikacji umożliwia odpowiednie zabezpieczenie łączności, a także podnosi poziom zaufania użytkowników do serwisu.

Protokół SSL działa w warstwie prezentacji modelu OSI, może więc zabezpieczać protokoły warstwy wyższej – aplikacji – takie jak na przykład HTTP czy POP3. Do swojego skutecznego działania wykorzystuje szyfrowanie asymetryczne (czyli oparte o parę kluczy – publicznym i prywatnym). Składa się z dwóch podprotokołów, z czego jeden z nich uzgadnia parametry algorytmów szyfrujących i uwierzytelniających, a także protokołu zmiany tych parametrów. Drugi z nich ma za zadanie ustalić format transmitowanych danych.

Certyfikat SSL – zalety płynące z posiadania

Poza oczywistą korzyścią wynikającą ze stosowania szyfrowanego połączenia – bezpieczeństwem danych – wykorzystanie protokołu SSL ma wiele innych zalet. Szczególnie przydatny dla właściciela serwisu jest fakt, że posiadanie certyfikatu SSL dla domeny sprawia, że serwis jest lepiej pozycjonowany przez algorytmy Google. Ponadto zabezpieczenie za pomocą protokołu SSL podnosi poziom zaufania do witryny i zapewnia integralność przesyłanych danych. Dzięki temu ataki typu Man in the middle nie będą skuteczne. SSL chroni także przed phishingiem, który jest metodą wykradania danych za pomocą spreparowanej strony internetowej.

W przypadku serwisów wymuszających szyfrowanie komunikacji wymieniany jest certyfikat poświadczający wiarygodność witryny. Stosowanie SSL jest także jednym z wymogów do otrzymania standardu Payment Card Industry Data Security Standard zaświadczającego najwyższy poziom bezpieczeństwa przy transakcjach, w których biorą udział dane kart kredytowych.

O Redakcja

  • Linki Wewnętrzene i Sematyka

  • Budowanie linków
  • Sematyka
  • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
  • SEMRush

  • Profesjonalna platforma SEO
  • Online
  • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.