Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

163 artykułów w bazie

Na czym polega pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google?3 min read

3 min read" >

Prowadzisz biznes lokalny, rozwijasz własny sklep internetowy, czy samodzielnie promujesz bloga? Jeżeli odpowiedź brzmi twierdząco, to koniecznie zapoznaj się z pojęciem pozycjonowania stron w wyszukiwarce Google. Z każdym dniem wzrasta liczba osób, które wykorzystują zasoby Internetu. To właśnie w tym medium znajdziesz swoich Klientów, fanatyków Twojej marki i promotorów Twojego biznesu.

Po powstaniu Internetu brakowało programów i narzędzi, które udostępniałyby informacje ze stron www dla ludzi. Tak powstały katalogi stron i dość nieoczekiwanie wyszukiwarka Google, którą zbudowali Larry Page i Sergey Brin. Problem związany ze „smogiem informacji” został rozwiązany. Wyszukiwarka Google błyskawicznie zdobyła monopol władzy w marketingu słów kluczowych.

Ludzie wpisując rozmaite frazy kluczowe do wyszukiwarki próbują uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. A przecież każdy biznes definiują słowa kluczowe, dzięki którym możesz skierować ludzi, potencjalnych Klientów na własną stronę internetową. W efekcie powstały duże agencje SEO / SEM i małe firmy pozycjonerskie, które posiadają wiedzę, w jaki sposób kierować ruch na promowane strony z wyszukiwarki Google.

W jaki sposób chcesz pozyskać ruch z wyszukiwarki Google?

Do wyboru masz dwie propozycje:

  • PPC (Pay Per Click) – reklama AdWords, gdzie płacisz Google za pierwsze pozycje w wyszukiwarce.
  • SEO (Search Engine Optimization) – pozycjonowanie stron, gdzie uczysz się pozyskać darmowy ruch z wyszukiwarki Google.

Wybierając reklamy AdWords płacisz Google za każde kliknięcie, otrzymując błyskawicznie jednorazowy ruch na stronę. Ruch z reklam jest przydatny, dla młodych stron.

Decydując się na pozycjonowanie stron płacisz agencji SEO za wypracowany ruch bądź wysokie pozycje słów kluczowych w wyszukiwarce. Pozycjonowanie stron to proces wymagający czasu ( około 6 miesięcy lub dłużej) na uzyskanie stabilnego ruchu z wyników organicznych całkowicie za darmo.

Dobrym rozwiązaniem dla właściciela strony jest połączenie reklamy PPC i SEO, co w efekcie daje pełny marketing w wyszukiwarce Google ( tzw. SEM ).

Co to pozycjonowanie stron?

Skuteczne pozycjonowanie stron polega na wykonaniu odpowiednich działań na stronie www ( on-site ) i działań poza stroną internetową ( off-site ) w celu zwiększenia widoczności serwisu w wyszukiwarce Google. Większą widoczność zauważysz po wzroście słów kluczowych TOP3, TOP10, czy TOP50. Wysokie pozycje fraz kluczowych w wyszukiwarce powinny mieć przełożenie na ruch ( nie uwzględniając czynnika sezonowości ), większą ilość Klientów objawiającą się w telefonach, transakcjach, czy zapytaniach o produkty bądź usługi.

Kluczem dobrego pozycjonowania jest dobór odpowiednich słów kluczowych, poprawna i nigdy nie kończąca się optymalizacja oraz strategia budowania linków tematycznych, które eliminują z bazy dostępnych domen SPAM i inne strony zbudowane sztucznie pod roboty sieciowe i pozycjonowanie.

Warto zaznaczyć, że algorytm Google zwraca coraz lepszej jakości wyniki w wyszukiwarce i ciągle się uczy, wykorzystując sztuczną inteligencję. Należy pamiętać, aby pozycjonowanie stron wykonywać zgodnie z wytycznymi Google.

Artykuł powstał przy współpracy z Agencją Projekt Marketing.
https://projektmarketing.pl/
Telefon: 570 664 431

Pirmedia

O Pirmedia

Zadania realizowane przez certyfikowany zespół serwisu obejmują szeroki wachlarz usług z zakresu reklamy internetowej oraz social mediów. Przygotowywane są nieszablonowe kampanie uwzględniające potrzeby i oczekiwania Firmy, pozwalające na maksymalizację osiąganych efektów i wymiernych korzyści dla przedsiębiorstwa.

5 komentarzy

  1. W prosty sposób to wytłumaczyliście, pierwsza strona która krótko i na temat mi to wyjaśniła. Są osoby które się tym zajmują czy trzeba samemu zgłębiać wiedzę i działać ?

    • Pozycjonuję swoją firmę już od dwóch lat z pomocą firmy z mojej okolicy, która się tym zajmuje na co dzień. W Internecie można znaleźć wiele takich firm. Ważne żeby znaleźć taką, która faktycznie się na tym zna. Trochę interesowałem się tematem i wiem, że algorytm wyszukiwarki stale się zmienia i teraz istotne są wartościowe teksty. Osobiście prowadzę bloga i publikuję artykuły na stronie artelis.pl żeby podnieść pozycję w wynikach wyszukiwania.

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Oferuję szereg usług związanych z WordpressemSPRAWDŹ OFERTĘ
Przeczytaj inne:
security
Darmowe skórki i wtyczki do WordPress – minusy

Wraz ze wzrostem popularności Wordpressa rośnie liczba osób, która chce wykorzystać nasze zaufanie i otwartość do tego, aby załatwiać własne...

Zamknij