Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

163 artykułów w bazie

Jak zmienić adres logowania do panelu WP1 min read

1 min read" > wordpress-logowanie

Na dziś postanowiłem przygotować krótki poradnik dotyczący zmiany domyślnego adresu url dla naszej instalacji WordPressa.

Jak wiadomo domyślnym adresem do logowania dla WordPressa jest:

twojadomena.pl/wp-login.php lub twojadomena.pl/wp-admin

Co ciekawe WordPress przekierowuje automatycznie adres twojadomena.pl/login na stronę logowania.

Dlaczego warto to zrobić?

  1. Klienci często chcą mieć adres logowania podobny do tego z którym są już zaznajomieni (serio)
  2. Względy bezpieczeństwa. Jest składową wpływającą na poprawienie bezpieczeństwa o, których więcej przeczytacie tutaj: http://www.seowordpress.pl/jak-rozpoznac-ze-nasz-wordpress-zostal-zhakowany-co-wtedy-zrobic-i-jak-temu-zapobiec/

Jeżeli używacie wtyczki iThemes Security do ochrony waszego WP pamiętajcie, że tam znajduje się taka opcja w zakładce „Hide”

Rozwiązań jest jeszcze kilka:

Rename wp-login.php

Pozwoli nam tylko na zmianę adresu logowania. Opcja wpisania nowego adresu znajduje się w Ustawienie => Bezpośrednie odnośniki.

HC Custom WP-Admin URL

Zmiana: bazy kategorii, bazy tagu oraz adresu logowania w adresie.

login

Źródło: https://wordpress.org/plugins/hc-custom-wp-admin-url/screenshots/

Hide Login+ (polecane)

Zmiana adresu url dla logowania, wylogowania, przypominania hasła, a także co najważniejsze daje możliwość blokady wp-login.php oraz wp-admin.

hide-login

Źródło: https://wordpress.org/plugins/hide-login/screenshots/

Wojciech Władziński

O Wojciech Władziński

Branżą SEO zajmuję się od 2008 roku. Na co dzień starszy specjalista ds. SEO w firmie Seogroup. Tworzę i optymalizuję duże serwisy jak i mniejsze strony internetowe. Szczególnie upodobałem sobie środowisko WordPressa, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko platformą blogową.

7 komentarzy

  1. Jeśli chodzi o „Wordfence Security” na konferencji widzialem jak można oszukać ten plugin jeśli chodzi o to czy strona jest zawirusowana, czy też nie. Dla obu przypadków, mimo zawirusowania pokazywał że wszystko jest ok, co nie było prawdą.

    • Wojciech Władziński

      Tak zdaję sobie z tego sprawę. Masz na myśli WordCamp 🙂 Też tam byłem. I jako wtyczkę zabezpieczającą polecam Sucuri Security. Natomiast informacja była dla użytkowników, którzy używają iThemes Security bo wiem, że jest bardzo popularna.

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Oferuję szereg usług związanych z WordpressemSPRAWDŹ OFERTĘ
Przeczytaj inne:
instalacja-motywu-wordpressa
Instalacja płatnego motywu dla WordPress

Płatne motywy to kuszący kąsek dla wszystkich, którzy chcą szybko odświeżyć wygląd swojej strony internetowej. Odbiegając od dyskusji, czy warto...

Zamknij