Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

161 artykułów w bazie

7 częstych problemów z WordPress’em i rozwiązania

wordpress-fix

Z tego artykułu dowiesz się co zrobić kiedy opcje ekranu nie działają, kiedy wordpress nie zapisuje zmian, oraz kiedy podczas ładowania pokazuje się biała strona i jak rozwiązać ten problem.
Korzystając często z WordPressa na pewno natknęliście się na pewnego rodzaju utrudnienia. Dziś przedstawię moim zdaniem te najczęściej występujące i postaram się pokazać jak wybrnąć z konkretnych sytuacji.

Jeśli znasz ten komunikat: „operacja nie powiodła się. twoje zmiany nie zostały zachowane. proszę spróbować ponownie. istnieje prawdopodobieństwo, że będzie trzeba ręcznie poprawić i wgrać plik na serwer używając ftp.” to ten artykuł jest dla Ciebie.

1. Przełączanie pomiędzy edytorem wizualnym a tekstowym rozwala formatowanie

Problem: Przy edycji postu lub strony przy przełączaniu pomiędzy edytorem wizualnym a tekstowym większość z naszego formatowania się rozsypuje.

Rozwiązanie: Jeżeli nagminnie dręczy Was ten problem i chcecie szybko się go pozbyć polecam w do tego celu zainstalowanie wtyczki TinyMCE Advanced.

2. Ostrzeżenie: Cannot Modify Header Information — Headers Already Sent

Problem: Najczęściej po edycji jakiegoś pliku szablonu lub WordPressa pojawia się błąd:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by ...
Rozwiązanie: Ten problem występuje najczęściej z powodu twardych spacji w wymienionym przez błąd pliku (np wp-config.php). Zedytuj  w wybranym przez Ciebie edytorze plik, który jest wspomniany w błędzie (powiedzmy, wp-config.php). Upewnij się, że nie ma spacji zarówno przed tagiem <?php a także po tagu ?>. Mówiąc innaczej pierwszymi znakami występującymi w dokumencie powinny być <?php a ostatnimi ?> (oczywiście uwzględniając brak spacji pomiędzy „?” i „<” oraz „>” ).

3. Błąd konserwacji

Problem: Po przerwanej aktualizacji core WP lub masowej aktualizacji wtyczek może pojawić nam się taki komunikat:

konserwacja Rozwiązanie: Oczywiście bez paniki – błąd powinien sam znikąć po ok.5min jednak gdy chcemy zrobić to szybciej należy zalogować się na swój serwer ftp i usunać automatycznie wygenerowany plik .maintenance z głównej folderu instalacji.

4. 404 Not Found!

Problem: Wchodzimy na wpis a tam: błąd 404!

Rozwiązanie: Dzieje się tak najczęściej po zmianach w adresach url. Należy wtedy przejść do zakładki Ustawienia => Bezpośrednie linki po czym upewnić się, że zaznaczony format odpowiada naszym wymaganiom a następnie zapisać ponownie ustawienia linków (nawet jeśli były już zaznaczone taki jak chcemy).

 5. Spam! w komentarzach

Problem: Ten problem chyba nie wymaga opisu. Jak spam wygląda każdy wie 😉

Rozwiązanie:

1. Ciężko by było nie wspomnieć o Akismet – sprawdź czy masz zaktualizowaną wtyczkę do najnowszej wersji oraz czy w ustawieniach wpisany jest klucz API

2. Antispam Bee – więcej o niej możecie przeczytać tutaj: http://wpsamurai.pl/jak-sie-bronic-przed-spamem-w-komentarzach-rewelecyjna-wtyczka-antispam-bee/

3. Zamiast standardowego systemu komentarzy używanego przez WP możesz użyć Disqus. Doskonale radzi sobie z tym ta o oto wtyczka: http://wordpress.org/plugins/disqus-comment-system/

4. Zmiana hostingu na http://www.cloudflare.com (zagraniczny) lub zenbox.pl (polski) – rozwiązanie bardzo radykalne ale polecam

6. Pamięć wyczerpana

Problem:
Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted...
Rozwiązanie: Do pliku wp-config dodajemy formułę:

7. Automatyczne ustawianie ikony wpisu

Problem: To jest problem bardziej redakcyjny ale często zdarza się, że zewnętrzni autorzy zapominają dodać ikony wpisu do artykułu.

Rozwiązanie:

1. Użycie wtyczki Autoset Featured Image, która w sytuacji gdy ikona wpisu nie zostanie ustawiona używa w tym celu pierwszy obrazek znajdujący się w artykule.

2. Lub kodu, który robi dokładnie to samo co wyżej wymieniona wtyczka:

Rzecz jana kod wklejamy do pliku functions.php naszego szablonu.

Znasz jeszcze jakieś często występujące błędy w WP? Podziel się w komentarzu!

Wojciech Władziński

O Wojciech Władziński

Branżą SEO zajmuję się od 2008 roku. Na co dzień starszy specjalista ds. SEO w firmie Seogroup. Tworzę i optymalizuję duże serwisy jak i mniejsze strony internetowe. Szczególnie upodobałem sobie środowisko WordPressa, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko platformą blogową.

You didn't add any pricing tables yet!

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nietypowe modyfikacje wp-config

Dziś przedstawię często ułatwiające życie krótkie kawałki kodu, które stosujemy w dobrze znanym przez wszystkich wordpressowców pliku wp-config.php 1. Ustalenie...

Zamknij