Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

161 artykułów w bazie

7 częstych problemów z WordPress’em i rozwiązania

wordpress-fix

Z tego artykułu dowiesz się co zrobić kiedy opcje ekranu nie działają, kiedy wordpress nie zapisuje zmian, oraz kiedy podczas ładowania pokazuje się biała strona i jak rozwiązać ten problem.
Korzystając często z WordPressa na pewno natknęliście się na pewnego rodzaju utrudnienia. Dziś przedstawię moim zdaniem te najczęściej występujące i postaram się pokazać jak wybrnąć z konkretnych sytuacji.

1. Przełączanie pomiędzy edytorem wizualnym a tekstowym rozwala formatowanie

Problem: Przy edycji postu lub strony przy przełączaniu pomiędzy edytorem wizualnym a tekstowym większość z naszego formatowania się rozsypuje.

Rozwiązanie: Jeżeli nagminnie dręczy Was ten problem i chcecie szybko się go pozbyć polecam w do tego celu zainstalowanie wtyczki TinyMCE Advanced.

2. Ostrzeżenie: Cannot Modify Header Information — Headers Already Sent

Problem: Najczęściej po edycji jakiegoś pliku szablonu lub WordPressa pojawia się błąd:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by ...
Rozwiązanie: Ten problem występuje najczęściej z powodu twardych spacji w wymienionym przez błąd pliku (np wp-config.php). Zedytuj  w wybranym przez Ciebie edytorze plik, który jest wspomniany w błędzie (powiedzmy, wp-config.php). Upewnij się, że nie ma spacji zarówno przed tagiem <?php a także po tagu ?>. Mówiąc innaczej pierwszymi znakami występującymi w dokumencie powinny być <?php a ostatnimi ?> (oczywiście uwzględniając brak spacji pomiędzy „?” i „<” oraz „>” ).

3. Błąd konserwacji

Problem: Po przerwanej aktualizacji core WP lub masowej aktualizacji wtyczek może pojawić nam się taki komunikat:

konserwacja Rozwiązanie: Oczywiście bez paniki – błąd powinien sam znikąć po ok.5min jednak gdy chcemy zrobić to szybciej należy zalogować się na swój serwer ftp i usunać automatycznie wygenerowany plik .maintenance z głównej folderu instalacji.

4. 404 Not Found!

Problem: Wchodzimy na wpis a tam: błąd 404!

Rozwiązanie: Dzieje się tak najczęściej po zmianach w adresach url. Należy wtedy przejść do zakładki Ustawienia => Bezpośrednie linki po czym upewnić się, że zaznaczony format odpowiada naszym wymaganiom a następnie zapisać ponownie ustawienia linków (nawet jeśli były już zaznaczone taki jak chcemy).

 5. Spam! w komentarzach

Problem: Ten problem chyba nie wymaga opisu. Jak spam wygląda każdy wie 😉

Rozwiązanie:

1. Ciężko by było nie wspomnieć o Akismet – sprawdź czy masz zaktualizowaną wtyczkę do najnowszej wersji oraz czy w ustawieniach wpisany jest klucz API

2. Antispam Bee – więcej o niej możecie przeczytać tutaj: http://wpsamurai.pl/jak-sie-bronic-przed-spamem-w-komentarzach-rewelecyjna-wtyczka-antispam-bee/

3. Zamiast standardowego systemu komentarzy używanego przez WP możesz użyć Disqus. Doskonale radzi sobie z tym ta o oto wtyczka: http://wordpress.org/plugins/disqus-comment-system/

4. Zmiana hostingu na http://www.cloudflare.com (zagraniczny) lub zenbox.pl (polski) – rozwiązanie bardzo radykalne ale polecam

6. Pamięć wyczerpana

Problem:
Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted...
Rozwiązanie: Do pliku wp-config dodajemy formułę:

7. Automatyczne ustawianie ikony wpisu

Problem: To jest problem bardziej redakcyjny ale często zdarza się, że zewnętrzni autorzy zapominają dodać ikony wpisu do artykułu.

Rozwiązanie:

1. Użycie wtyczki Autoset Featured Image, która w sytuacji gdy ikona wpisu nie zostanie ustawiona używa w tym celu pierwszy obrazek znajdujący się w artykule.

2. Lub kodu, który robi dokładnie to samo co wyżej wymieniona wtyczka:

Rzecz jana kod wklejamy do pliku functions.php naszego szablonu.

Znasz jeszcze jakieś często występujące błędy w WP? Podziel się w komentarzu!

Wojciech Władziński

O Wojciech Władziński

Branżą SEO zajmuję się od 2008 roku. Na co dzień starszy specjalista ds. SEO w firmie Seogroup. Tworzę i optymalizuję duże serwisy jak i mniejsze strony internetowe. Szczególnie upodobałem sobie środowisko WordPressa, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko platformą blogową.
 • Link Assistant

 • Budowanie linków
 • Local Machine
 • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
 • Rank Tracker

 • Sprawdzanie pozycji słów kluczowych
 • Local Machine
 • Jeśli potrzebujesz narzędzia do sprawdzania rankingu słów kluczowych zapewniającego nieograniczoną ilość danych - wybierz Rank Tracker.
 • SEMRush

 • Profesjonalna platforma SEO
 • Online
 • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.
 • Brand24

 • Monitorowanie reputacji i śledzenie marki
 • Online
 • Brand24 zapewnia dostęp do informacji o Twojej marce.

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nietypowe modyfikacje wp-config

Dziś przedstawię często ułatwiające życie krótkie kawałki kodu, które stosujemy w dobrze znanym przez wszystkich wordpressowców pliku wp-config.php 1. Ustalenie...

Zamknij