7 częstych problemów z WordPress’em i rozwiązania
[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]
Z tego artykułu dowiesz się co zrobić kiedy opcje ekranu nie działają, kiedy wordpress nie zapisuje zmian, oraz kiedy podczas ładowania pokazuje się biała strona i jak rozwiązać ten problem.
Korzystając często z WordPressa na pewno natknęliście się na pewnego rodzaju utrudnienia. Dziś przedstawię moim zdaniem te najczęściej występujące i postaram się pokazać jak wybrnąć z konkretnych sytuacji.
Nie powiodła się publikacja. odpowiedź nie jest prawidłową odpowiedzią json.
Jeśli znasz ten komunikat: “operacja nie powiodła się. twoje zmiany nie zostały zachowane. proszę spróbować ponownie. istnieje prawdopodobieństwo, że będzie trzeba ręcznie poprawić i wgrać plik na serwer używając ftp.” to ten artykuł jest dla Ciebie.
1. Przełączanie pomiędzy edytorem wizualnym a tekstowym rozwala formatowanie
Problem: Przy edycji postu lub strony przy przełączaniu pomiędzy edytorem wizualnym a tekstowym większość z naszego formatowania się rozsypuje.
Rozwiązanie: Jeżeli nagminnie dręczy Was ten problem i chcecie szybko się go pozbyć polecam w do tego celu zainstalowanie wtyczki TinyMCE Advanced.
2. Ostrzeżenie: Cannot Modify Header Information — Headers Already Sent
Problem: Najczęściej po edycji jakiegoś pliku szablonu lub WordPressa pojawia się błąd:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by ...
Rozwiązanie: Ten problem występuje najczęściej z powodu twardych spacji w wymienionym przez błąd pliku (np wp-config.php). Zedytuj w wybranym przez Ciebie edytorze plik, który jest wspomniany w błędzie (powiedzmy, wp-config.php). Upewnij się, że nie ma spacji zarówno przed tagiem <?php a także po tagu ?>. Mówiąc innaczej pierwszymi znakami występującymi w dokumencie powinny być <?php a ostatnimi ?> (oczywiście uwzględniając brak spacji pomiędzy “?” i “<” oraz “>” ).
3. Błąd konserwacji
Problem: Po przerwanej aktualizacji core WP lub masowej aktualizacji wtyczek może pojawić nam się taki komunikat:
Rozwiązanie: Oczywiście bez paniki – błąd powinien sam znikąć po ok.5min jednak gdy chcemy zrobić to szybciej należy zalogować się na swój serwer ftp i usunać automatycznie wygenerowany plik .maintenance z głównej folderu instalacji.
4. 404 Not Found!
Problem: Wchodzimy na wpis a tam: błąd 404!
Rozwiązanie: Dzieje się tak najczęściej po zmianach w adresach url. Należy wtedy przejść do zakładki Ustawienia => Bezpośrednie linki po czym upewnić się, że zaznaczony format odpowiada naszym wymaganiom a następnie zapisać ponownie ustawienia linków (nawet jeśli były już zaznaczone taki jak chcemy).
5. Spam! w komentarzach
Problem: Ten problem chyba nie wymaga opisu. Jak spam wygląda każdy wie 😉
Rozwiązanie:
1. Ciężko by było nie wspomnieć o Akismet – sprawdź czy masz zaktualizowaną wtyczkę do najnowszej wersji oraz czy w ustawieniach wpisany jest klucz API
2. Antispam Bee – więcej o niej możecie przeczytać tutaj: http://wpsamurai.pl/jak-sie-bronic-przed-spamem-w-komentarzach-rewelecyjna-wtyczka-antispam-bee/
3. Zamiast standardowego systemu komentarzy używanego przez WP możesz użyć Disqus. Doskonale radzi sobie z tym ta o oto wtyczka: http://wordpress.org/plugins/disqus-comment-system/
4. Zmiana hostingu na http://www.cloudflare.com (zagraniczny) lub zenbox.pl (polski) – rozwiązanie bardzo radykalne ale polecam
6. Pamięć wyczerpana
Problem:
Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted...
Rozwiązanie: Do pliku wp-config dodajemy formułę:
define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');
7. Automatyczne ustawianie ikony wpisu
Problem: To jest problem bardziej redakcyjny ale często zdarza się, że zewnętrzni autorzy zapominają dodać ikony wpisu do artykułu.
Rozwiązanie:
1. Użycie wtyczki Autoset Featured Image, która w sytuacji gdy ikona wpisu nie zostanie ustawiona używa w tym celu pierwszy obrazek znajdujący się w artykule.
2. Lub kodu, który robi dokładnie to samo co wyżej wymieniona wtyczka:
function autoset_featured() { global $post; $already_has_thumb = has_post_thumbnail($post->ID); if (!$already_has_thumb) { $attached_image = get_children( "post_parent=$post->ID&post_type=attachment&post_mime_type=image&numberposts=1" ); if ($attached_image) { foreach ($attached_image as $attachment_id => $attachment) { set_post_thumbnail($post->ID, $attachment_id); } } } } //end function add_action('the_post', 'autoset_featured'); add_action('save_post', 'autoset_featured'); add_action('draft_to_publish', 'autoset_featured'); add_action('new_to_publish', 'autoset_featured'); add_action('pending_to_publish', 'autoset_featured'); add_action('future_to_publish', 'autoset_featured');
Rzecz jana kod wklejamy do pliku functions.php naszego szablonu.
Znasz jeszcze jakieś często występujące błędy w WP opisujące dlaczego nie można edytować strony? Podziel się w komentarzu!
- Wordcamp 2014 Warszawa – dzień pierwszy - 4 stycznia 2020
- TYPES czyli taxonomies, custom fields i post types w jednym miejscu - 4 stycznia 2020
- Modyfikacje standardowego RSS’a WP - 4 stycznia 2020
- Jak precyzyjniej szukać w Google? [infografika] - 4 stycznia 2020
- Zestawienie blogów o SEO i WordPressie - 4 stycznia 2020
- Funkcje w panelu admina, o których nie warto zapominać - 4 stycznia 2020
- Jak z głową wybrać szablon do WordPressa? - 4 stycznia 2020
- Wtyczki do WP, których nie znasz a powinieneś cz.4 - 4 stycznia 2020
- Kilka ciekawych kawałków kodu cz.1 - 4 stycznia 2020
- Wyświetlanie ilości zasobów WordPressa - 4 stycznia 2020
-
Linki Wewnętrzene i Sematyka
-
-
Budowanie linków
-
Sematyka
-
Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
-
SEMRush
-
-
Profesjonalna platforma SEO
-
Online
-
SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.