Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

163 artykułów w bazie

7 częstych problemów z WordPress’em i rozwiązania3 min read

3 min read" > wordpress-fix

Z tego artykułu dowiesz się co zrobić kiedy opcje ekranu nie działają, kiedy wordpress nie zapisuje zmian, oraz kiedy podczas ładowania pokazuje się biała strona i jak rozwiązać ten problem.
Korzystając często z WordPressa na pewno natknęliście się na pewnego rodzaju utrudnienia. Dziś przedstawię moim zdaniem te najczęściej występujące i postaram się pokazać jak wybrnąć z konkretnych sytuacji.

1. Przełączanie pomiędzy edytorem wizualnym a tekstowym rozwala formatowanie

Problem: Przy edycji postu lub strony przy przełączaniu pomiędzy edytorem wizualnym a tekstowym większość z naszego formatowania się rozsypuje.

Rozwiązanie: Jeżeli nagminnie dręczy Was ten problem i chcecie szybko się go pozbyć polecam w do tego celu zainstalowanie wtyczki TinyMCE Advanced.

2. Ostrzeżenie: Cannot Modify Header Information — Headers Already Sent

Problem: Najczęściej po edycji jakiegoś pliku szablonu lub WordPressa pojawia się błąd:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by ...
Rozwiązanie: Ten problem występuje najczęściej z powodu twardych spacji w wymienionym przez błąd pliku (np wp-config.php). Zedytuj  w wybranym przez Ciebie edytorze plik, który jest wspomniany w błędzie (powiedzmy, wp-config.php). Upewnij się, że nie ma spacji zarówno przed tagiem <?php a także po tagu ?>. Mówiąc innaczej pierwszymi znakami występującymi w dokumencie powinny być <?php a ostatnimi ?> (oczywiście uwzględniając brak spacji pomiędzy „?” i „<” oraz „>” ).

3. Błąd konserwacji

Problem: Po przerwanej aktualizacji core WP lub masowej aktualizacji wtyczek może pojawić nam się taki komunikat:

konserwacja Rozwiązanie: Oczywiście bez paniki – błąd powinien sam znikąć po ok.5min jednak gdy chcemy zrobić to szybciej należy zalogować się na swój serwer ftp i usunać automatycznie wygenerowany plik .maintenance z głównej folderu instalacji.

4. 404 Not Found!

Problem: Wchodzimy na wpis a tam: błąd 404!

Rozwiązanie: Dzieje się tak najczęściej po zmianach w adresach url. Należy wtedy przejść do zakładki Ustawienia => Bezpośrednie linki po czym upewnić się, że zaznaczony format odpowiada naszym wymaganiom a następnie zapisać ponownie ustawienia linków (nawet jeśli były już zaznaczone taki jak chcemy).

 5. Spam! w komentarzach

Problem: Ten problem chyba nie wymaga opisu. Jak spam wygląda każdy wie 😉

Rozwiązanie:

1. Ciężko by było nie wspomnieć o Akismet – sprawdź czy masz zaktualizowaną wtyczkę do najnowszej wersji oraz czy w ustawieniach wpisany jest klucz API

2. Antispam Bee – więcej o niej możecie przeczytać tutaj: http://wpsamurai.pl/jak-sie-bronic-przed-spamem-w-komentarzach-rewelecyjna-wtyczka-antispam-bee/

3. Zamiast standardowego systemu komentarzy używanego przez WP możesz użyć Disqus. Doskonale radzi sobie z tym ta o oto wtyczka: http://wordpress.org/plugins/disqus-comment-system/

4. Zmiana hostingu na http://www.cloudflare.com (zagraniczny) lub zenbox.pl (polski) – rozwiązanie bardzo radykalne ale polecam

6. Pamięć wyczerpana

Problem:
Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted...
Rozwiązanie: Do pliku wp-config dodajemy formułę:

7. Automatyczne ustawianie ikony wpisu

Problem: To jest problem bardziej redakcyjny ale często zdarza się, że zewnętrzni autorzy zapominają dodać ikony wpisu do artykułu.

Rozwiązanie:

1. Użycie wtyczki Autoset Featured Image, która w sytuacji gdy ikona wpisu nie zostanie ustawiona używa w tym celu pierwszy obrazek znajdujący się w artykule.

2. Lub kodu, który robi dokładnie to samo co wyżej wymieniona wtyczka:

Rzecz jana kod wklejamy do pliku functions.php naszego szablonu.

Znasz jeszcze jakieś często występujące błędy w WP? Podziel się w komentarzu!

Wojciech Władziński

O Wojciech Władziński

Branżą SEO zajmuję się od 2008 roku. Na co dzień starszy specjalista ds. SEO w firmie Seogroup. Tworzę i optymalizuję duże serwisy jak i mniejsze strony internetowe. Szczególnie upodobałem sobie środowisko WordPressa, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko platformą blogową.

Czytaj również

Najwięksi też korzystają z WordPress’a Jak wszyscy dobrze wiedzą Wordpress jest najpopularniejszych systemem zarządzania treścią na rynku światowym (ponad 50% rynku). Na głowę bije Drupala ...

16 komentarzy

 1. Problem nr 1 i 2 przerabiałem.
  Inny problem to pusta, biała strona po zalogowaniu. Zazwyczaj pomagała zmiana nazwy katalogu szablonu i katalogu plugins. Tworzyłem następnie pusty katalog plugins, do którego przerzuciłem wtyczki i włączałem po kolei po jednej.

 2. moj problem polega na tym ze nie pokazuje mi sie strona z propozycjami innych blogów, zaczyna się ładować i przestaje w pewnym momencie nic nie wyświetlając oraz nie mogę opublikować postu. Po kliknięciu zarówno zapisz szkic lub publikuj strona mieli się a potem pokazuje sie komunikat „Ta witryna jest nieosiągalna Połączenie zostało zresetowane” Nie ma problemu znetem bo wszystkie inne strony chodzą poprawnie
  pomóżcie… 🙁

 3. Dzień dobry

  Mam stronę na WP jednak mam problem gdyż gdy próbuję edytować stronę nie mogę przełączać się między edytorem wizualnym a tekstowym. Jest na to jakieś proste lekarstwo ?

  Pozdrawiam

  • Wojciech Władziński

   Musi Pan zdiagnozować czym jest spowodowany problem. Proszę przełączyć na inny motyw i sprawdzić czy problem dalej występuje. Jeśli nie to może problem wtyczek – proszę wyłączyć wszystkie i włączać po kolei aby zdiagnozować, która z nich powoduje problem.

 4. Witam, mam problem.
  Po kliknięciu dodaj wtyczkę, nie wyświetla się okno z możliwością wyboru wtyczki, to samo dzieje się kiedy klikam na wybór motywu. Pokazuje się tylko strona bloga z komunikatem, że strona nie została znaleziona.
  Pozdrawiam.

 5. [caption id="attachment_119" align="aligncenter" width="300"]
  witam Serdecznie taki blad.
  i jak otworze jakas strone w autoinstalatorze do zmian stron
  to automatycznie obcina mi tekt od dolu, jak by sie cos przepelnilo.

  Trce czesci stron kurcze, po przywroceniu z przed kilku dni nie moge dalej zapisac znowu obcina

  Bocianski

 6. Dzien dobry, mam problem z blogiem.
  Nie mogę wpisać ani edytować żadnego postu :(((( Za każdym razem, gdy próbuję to zrobić, wyświetla się puste pole. Myslalam, ze to problem z wyszukiwarka. Logowalam sie na bloga przez chrome i przez safari, za kazdeym razem to samo;( Bedę bardzo wdzieczna za podpowiedź co z tym zrobić.

 7. Witam. Mój problem polega na tym że w kokpicie klikając na „strony” pokazuje się coś takiego na całej stronie :

  /*! jQuery v1.12.4 | (c) jQuery Foundation | jquery.org/license */
  !function(a,b){„object”==typeof module&&”object”==typeof module.exports?module.exports=a.document?b(a,!0):function(a){if(!a.document)throw new Error(„jQuery requires a window with a document”);return b(a)}:b(a)}(„undefined”!=typeof window?window:this,function(a,b){var c=[],d=a.,map:function(a){return this.pushStack(n.map(this,function(b,c){return a.call(b,c,b)}))},slice:function(){return (a)},noop:function(){},isFuncti

  itd …
  Co z tym zrobić ?

 8. czesc, mam taki problem ze nie pojawi mi sie tekst na stronie startowej, na poczatku pojawial sie naglowek natomiast obecnie nwet to nie. tekst po wprowadzeniu nie pojawial sie nigdy. moze byc to w jakis ustawieniach ?

 9. Cześć,
  przejęłam po kimś stronę i chciałabym edytować stronę główną, niestety w edytorze wizualnym jak i tekstowym pojawia się tylko napis start. Niestety po lewej stronie w panelu nie mam żadnych ustawień. Nie mam jak wejść nawet w ustawienia czytania, bo ich nie ma. Czy jest do tego jakaś wtyczka?

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Oferuję szereg usług związanych z WordpressemSPRAWDŹ OFERTĘ
Przeczytaj inne:
webanti-img
Chroń stronę przed hakerami i wirusami dzięki Webanti

Świat stron internetowych jest zagrożony, poprzez grupy cyberprzestępców włamujących się na wszystkie strony internetowe poklei. Włamują się i infekują, aby...

Zamknij