Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

193 artykułów w bazie

Przygotowujemy optymalną stronę “kontakt”


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

form-kont

WordPress ma to do siebie, że jeden problem zazwyczaj możemy rozwiązać za pomocą co najmniej kilkudziesięciu wtyczek. Miimo tego trafiają się takie wtyczki, które zyskują niesamowitą popularność, a w momencie kiedy w Twojej głowie pojawia się pytanie “ahh, jakiej wtyczki potrzebuję, aby mieć formularz kontaktowy na stronie?” od razu wiesz, że jest to Contant form 7.

W tym wpisie chciałbym przybliżyć, jak w prosty sposób zbudować ładną stronę kontakt. Oczywiście bez potrzeby kodowania czegokolwiek, jak i pewną część poświęcę na stylowanie i obsługę samej wtyczki. Tym razem pracę będą przebiegać na motywie Adaption, który to jest darmowym, estetycznym motywem, na którym śmiało można postawić prostą stronę informacyjną.

Po wgraniu Contact Form 7 i jego dodaniu na podstronę, prezentuje się on w następujący sposób:

 

formularz-kont

Czyli nie jest źle!

Wydaje się, że formularz spełnia swoją funkcję. Jednak załóżmy, że chcemy, aby była to strona, na której nie tylko ktoś wyślę nam informację, ale również przeczyta kilka słów o naszej firmie (aby nie bał się przysłać wiadomości), sprawdzi nasze dane, jak i zobaczy mapkę z adresem naszej firmy.

Firmowa mapka na stronę kontakt dla WordPress

Mapkę dodamy, używając WP Google Maps. Ta wtyczka jest nie tylko wygodna w użyciu, ale pozwala również wybrać nam styl mapy.

ustawienia-map

Dzięki temu z łatwością możemy dopasować ją do wyglądu naszej witryny internetowej. Dodajmy teraz do tego odpowiedni tekst, pamiętając o tym, żeby był on wartościowy z punktu widzenia osoby wyszukującej naszą firmę w sieci.

form-mapa

Jak widzimy, teoretycznie wszystko jest, a tak naprawdę da się to zrobić lepiej. Po pierwsze dobrze było by, aby ktoś, kto szuka “Firma, którą kochasz dane” od razu trafił na naszą stronę z formularzem kontaktowym. Dlatego też stronę nazwiemy “Firma, którą kochasz dane i kontakt” pamiętaj również o ustawieniu ładnych bezpośrednich odnośników.

Dodatkowo na dole umieścimy jeszcze jeden tekst: “Firma, którą kochasz oferuje najwyższej jakości usługi, codziennie z naszymi pracownikami kontaktuje się dziesiątki klientów. W celu rozpoczęcia współpracy skorzystaj z danych kontaktowych umieszczonych na tej stronie. Nie zwlekaj nasz zespół czeka na Ciebie”. Ten tekst to oczywiście przykład. Ważne, aby był on zrozumiały dla naszego potencjalnego klienta, a dodatkowo podniósł naszej podstronie stosunek kodu HTML do treści. Warto, by spróbować zawrzeć w nim słowa kluczowe.

Na samej górze dodamy hasło firmy, zawsze dobrze to wygląda, jak i na podstronie dodamy logo, dlatego że wiele firm, mimo tego co nam się wydaje, drukuje podstrony. Dlatego logo dodane na podstronie kontakt będzie czarno białe (kiedy w nagłówku możesz mieć kolorowe).

Efekt jest taki, że powstał nam potworek, z którym trzeba coś zrobić. Wszystkie informacje mamy zawarte, ale powstał nam pewien nieład, aby naprawić ten stan rzeczy, polecam skorzystać z Shortcodes Ultimate.

Więcej o korzystaniu z tej wtyczki znajdziesz tutaj: https://www.seowordpress.pl/dbamy-o-estetyke-wpisu-z-shortcodes-ultimate/ 

form-mapa-opis

Zawartość (wklejamy w trybie tekstowym):

<em>Firma, którą kochasz to pewna współpraca, Skontaktuj się z nami już dzisiaj lub odwiedź nasz punkt stacjonarny i zapoznaj się z naszymi najnowszymi usługami.</em>

[su_spacer]
[su_row]
[su_column size="1/2"]

<img class="size-medium wp-image-13 aligncenter" src="http://basiaszyje.pl/wp-content/uploads/2015/10/logos-300x146.jpg" alt="logos" width="300" height="146" />

[/su_column]
[su_column size="1/2"]

Firma, którą kochasz

Warszawa 00-00

Doskonała lokalizacja 22

tel. 565-566-566

[/su_column]
[/su_row]

&amp;nbsp;

[su_spacer]
[su_row]
[su_column size="1/2"]

Na pytania odpowiadamy codziennie od godziny 7 do 18. Śmiało pisz do nas.


  [/su_column] [su_column size="1/2"] <em>[wpgmza id="1"]</em> [/su_column] [/su_row] <p>Firma, którą kochasz oferuje najwyższej jakości usługi, codziennie z naszymi pracownikami kontaktuje się dziesiątki klientów. W celu rozpoczęcia współpracy skorzystaj z danych kontaktowych umieszczonych na tej stronie. Nie zwlekaj nasz zespół czeka na Ciebie</p>

  Jak widać na ostatnim zrzucie ekranu pojawił się pewien problem. Otóż elementy zachodzą na mapkę.

  Dlatego też wszystkim polom formularza dodamy width: 100%. Niie dość, że teraz będzie ładniej wyglądać, to dzięki temu będzie się ładniej skalować na urządzeniach mobilnych.

  .your-name > input:nth-child(1) {
   width: 100%;
  }
  .wpcf7-email {
   width: 100%;
  }
  .your-subject > input:nth-child(1) {
   width: 100%;
  }
  textarea.wpcf7-form-control {
   width: 100%;
  }

  Skoro użytkownicy mają wchodzić na tą stronę, w momencie kiedy szukają o nas informacji, warto również zaraz pod mapką dodać informacje o tym, od której do której nasz punkt jest otwarty. Dzięki naszym niewielkim poprawkom i wtyczce shortcode Ultimate podstrona kontakt na urządzeniach mobilnych prezentuje się następująco.

  form-naglowek

  Teraz pozostaje nam już tylko zadbać o to, żeby strona kontakt wyświetlała się w Google. Po prostu umieść informację o niej na swoich profilach społecznościowych, dodaj ją do menu pamiętając o właściwym atrybucie title.

  • Linki Wewnętrzene i Sematyka

  • Budowanie linków
  • Sematyka
  • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
  • SEMRush

  • Profesjonalna platforma SEO
  • Online
  • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.