Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

161 artykułów w bazie

Jak ustawić własny obrazek profilowy w WordPress?

avatar

Jeśli prowadzicie Państwo stronę opartą o WordPress to na pewno mieliście do czynienia z komentarzami użytkowników. Ten system zawiera rozbudowane opcji dla zarządzania dyskusjami, co pozwala ochronić stronę od spamu i kierować opiniami czytelników. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych opcji, możecie dodać ich Państwo ręcznie oraz skorzystać się z odpowiednich wtyczek dostępnych na repozytorium WordPress. Ponadto możecie zamienić standardowy system komentowania na alternatywne rozwiązanie, np. Disqus, Facebook itd. Ale to już inna bajka…

W dzisiejszym temacie wyświetlimy jeden z najbardziej popularnych pytań w osób początkujących. Będziemy zmieniały domyślny obrazek profilowy użytkowników na swój własny, co pozwoli dopasować go wygład do potrzeb projektu. Oprócz tego podmiana awataru pomoże wyróżnić waszą stronę z pośród witryn konkurentów, którzy korzystają się z WordPress.

Dlatego aby realizować dzisiejsze zadanie, należy wykonać 5 poniższych kroki:

1. Stworzyć odpowiedni awatar dla użytkownika

Tworząc własny awatar należy zwrócić uwagę na jego rozdzielność. W zależności od wybranego motywu potomnego na stronie mogą stosować się obrazki z rozdzielnością od 80×80 do 250×250. Przy tym nie ma sensu tworzyć obrazek większej rozdzielności. I chociaż on będzie dopasowany do potrzebnych rozmiarów motywu, jednak będzie zwiększał rozmiar strony i przedłużał jej ładowanie. Także należy wspomnieć, że WordPress odczytuje popularne formaty graficzne: gif, png, jpg. A więc awatar może być stworzony w jednym z tych formatów.

2. Załadować obrazek na stronę WordPress

Na stronę internetową można załadować obrazek na kilka sposobów:

  • Skorzystać się z FTP oraz managera plików na hostingu i przenieść awatar bezpośrednio na serwer. Przy tym użytkownik może wybrać dowolny folder dla umieszczenia obrazku
  • Załadować awatar do biblioteki media w panelu administracyjnym WordPress. W tym przypadku adres obrazku będzie ustawiony automatycznie przez system.

Skorzystamy się z 2-go sposobu i dodamy awatar bezpośrednio w panelu administracyjnym strony. Dlatego przejdziemy do sekcji Media => Dodaj nowe.

Załadownie awataru do biblioteki media

Po załadowaniu awataru obrazek okaże się w folderze: /wp-content/upload/.

3. Dodanie kodu do functions.php

Po dodaniu obrazku musimy „pokazać” systemie, że chcemy używać swój własny awatar. Dlatego należy wstawić kawałek kodu do pliku functions.php motywu domyślnego. Przy tym rekomendujemy robić wszystkie modyfikacji tego pliku dla motywu potomnego, aby przy kolejnej aktualizacji oni nie zginęli. W naszym przypadku nie jest to istotnie. Dlatego będziemy edytować plik functions.php motywu domyślnego. Otworzyć plik funkcji motywu można również na kilka sposobów. Możecie otworzyć go Państwo przez FTP oraz skorzystać się z edytora wbudowanego do panelu administracyjnego WordPress. Ostatni sposób będzie łatwiejszym dla osób początkujących, dlatego skorzystamy się z niego.

Przechodzimy do sekcji Wygląd => Edytor i z pośród plików do edytowania wybieramy functions.php. Na samym końcu dodajemy poniższy kod:

Modyfikacja pliku functions.php

Adres URL załączonego obrazku

Zwróćcie uwagę, że zmienna $myavatar powinna zawierać dokładny adres URL do obrazku na waszym serwerze. Uznać go możecie Państwo w bibliotece media (Media => Biblioteka) przy szczegółowym podglądzie dodanego obrazku.

4. Zmiana domyślnego obrazku profilowego

Po wprowadzeniu kodu należy wprowadzić zmiany w ustawieniach dyskusji i wybrać nasz awatar jako domyślny. Dlatego należy przejść do sekcji Ustawienia => Dyskusja i w pole Domyślny obrazek profilowy wybrać nasz awatar.

Ustawienia domyślnego obrazku profilowego

5. Sprawdzenie rezultatów

Jeśli wszystko było zrobione poprawnie, to obok komentarzy użytkowników musi pojawić się awatar załadowany przez nas.

Komentarz użytkownika z nowym awatarem

W przypadku, gdy obrazek nie zadziałał, należy zwrócić uwagę na funkcję get_avatar, która odpowiada za wyświetlenie obrazku profilowego. Jeśli ta funkcja zawiera zmienną $default, należy usunąć jej. W końcu, funkcja get_avatar powinna wyglądać w podobny sposób (zależy od motywu):

Znaleźć powyższą funkcję można w pliku comments.php oraz functions.php. Chociaż w zależności od motywu ona może okazać się w innym pliku templatki.

Podsumowanie

W dzisiejszym artykułu pokazaliśmy Państwu prosty sposób, który pomoże ręcznie zmienić standardowy obrazek profilowy w systemie komentowania na swój własny. Dzięki temu możecie ustawić awatar, który będzie najlepiej pasował do projektu strony. Przy tym możecie wybrać również obrazek, jak i animację. Wszystko zależy od Państwa potrzeb.

Avatar

O Janusz Kamiński

Specjalista działu marketingu firmy TemplateMonster. W branży IT pracuje od 5 lat. Posiada doświadczenie w SEO, marketingu internetowym. Oprócz tego interesuje się projektowaniem internetowym.

You didn't add any pricing tables yet!

Pobierz SEO eBook

download ebook

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Przeczytaj poprzedni wpis:
wordpress-https-ssl
Darmowy certyfikat SSL. Dlaczego on jest potrzebny i jak jego zdobyć?

Jeszcze kilka lat temu z szyfrowanej wersji protokołu http korzystali tylko popularne serwisy internetowe i duże firmy posiadające strony www....

Zamknij