Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

193 artykułów w bazie

Jak przenieść witrynę WordPress na inny serwer


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Przeniesienie witryny WordPress z jednego serwera na drugi może wydawać się onieśmielające i przytłaczające. Ale z odpowiednich kroków, można przenieść witrynę WordPress szybko i łatwo. W tym wpisie na blogu, rozbijemy proces przenoszenia witryny WordPress na inny serwer krok po kroku.

Krok 1: Utwórz kopię zapasową zawartości witryny Przed przeniesieniem witryny należy upewnić się, że cała zawartość witryny ma bezpieczną kopię zapasową. Dotyczy to zarówno plików, jak i baz danych, które stanowią dwie oddzielne kopie zapasowe. Aby wykonać kopię zapasową plików, użyj programu FTP, takiego jak FileZilla lub Cyberduck, aby pobrać wszystkie pliki związane z witryną WordPress na swój komputer. Aby wykonać kopię zapasową bazy danych, użyj phpMyAdmin nad cPanel lub Plesk lub wtyczki takiej jak UpdraftPlus. Po pobraniu obu zestawów danych na komputer, masz bezpieczną wersję wszystkich danych związanych z twoją witryną na wypadek, gdyby coś poszło nie tak w okresie przejściowym.

Krok 2: Eksportuj swoją bazę danych Teraz, gdy masz kopię swojej bazy danych przechowywanej w cPanel lub Plesk, nadszedł czas, aby wyeksportować go tak, że może być importowany do nowego domu po przeniesieniu na nowy serwer. Aby to zrobić, otwórz phpMyAdmin i wejdź do bazy danych związanej z Twoją stroną. Zaznacz wszystkie tabele w lewej kolumnie, następnie wybierz “Eksport” z górnego paska menu i wybierz “Quick” jako metodę eksportu przed kliknięciem “Go” w prawym dolnym rogu strony. Plik zostanie utworzony jako plik .SQL, który jest wymagany do importu do baz danych MySQL na serwerach internetowych.

Krok 3: Transfer plików na nowy serwer Po utworzeniu kopii zapasowych zarówno plików jak i baz danych nadszedł czas, aby przesłać je na nowy serwer za pomocą oprogramowania FTP takiego jak FileZilla lub Cyberduck (lub innego oprogramowania FTP). Wystarczy, że połączysz się z serwerem za pomocą danych dostarczonych przez dostawcę usług hostingowych i prześlesz zarchiwizowaną zawartość do folderu public_html na nowym serwerze (lub innej nazwy folderu, która została określona). Zajmie to trochę czasu w zależności od wielkości przenoszonej zawartości, ale ostatecznie nowa zawartość powinna pojawić się w katalogu głównym na nowym hoście/serwerze.

Przeniesienie witryny WordPress z jednego serwera na drugi nie musi być skomplikowane; wystarczy wykonać te trzy proste kroki! Po pierwsze, wykonaj kopię zapasową zarówno plików, jak i baz danych bezpiecznie na swoim komputerze . Po drugie, wyeksportuj swoją bazę danych, aby można ją było później zaimportować do nowego domu po przeniesieniu na nowy serwer. Po trzecie, przenieś pliki ze starego serwera na nowy za pomocą oprogramowania FTP, takiego jak FileZilla lub Cyberduck. Z tych prostych kroków, nawet ci, którzy nie są tech savvy może skutecznie przenieść swoją witrynę WordPress z jednego serwera na inny bez łamania potu!

  • Linki Wewnętrzene i Sematyka

  • Budowanie linków
  • Sematyka
  • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
  • SEMRush

  • Profesjonalna platforma SEO
  • Online
  • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.