Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

193 artykułów w bazie

Jak zrobić backup strony WordPress?


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Informatyka ma to do siebie, że od czasu do czasu sprzęt czy oprogramowanie potrafi odmówić posłuszeństwa. Warto się przygotować na taką ewentualność, wykonując regularnie kopie zapasowe ważnych programów (rozliczenia, dokumenty itp.) oraz – na przykład – strony internetowej.

W razie usterki lub własnego błędu nie stracimy w ten sposób całej pracy ani nie pozbawimy użytkowników szansy do korzystania z serwisu.
Backup strony internetowej opiera się na zgraniu w inne miejsce plików strony.

W przypadku statycznej strony jest to proste, ponieważ zwykle wymaga pobrania plików .html, arkusza stylów oraz skryptów .js. Jednak strona WordPress wykorzystuje choćby bazę danych. Jak sobie z nią poradzić?
Pobranie plików strony możliwe jest przy pomocy klienta FTP, takiego jak Filezilla czy Total Commander. Po podaniu danych dostępowych możliwe będzie zarządzanie plikami lub utworzenie kopii zapasowej.

Bazy danych WordPress należy wyeksportować przy pomocy, na przykład, phpMyAdmin. Jest to narzędzie, pozwalające na komfortowe zarządzanie bazami danych. W razie kłopotu wyeksportowany wcześniej plik .sql można bez trudu zaimportować, wracając do sytuacji sprzed usterki.

Pamiętaj, by backup strony WordPress trzymać w kilku różnych miejscach i wykonywać go regularnie. Oszczędzi Ci to frustracji na wypadek awarii oraz znacznie ułatwi proces naprawy błędu. W informatyce jak w medycynie – lepiej zapobiegać niż leczyć.

  • Linki Wewnętrzene i Sematyka

  • Budowanie linków
  • Sematyka
  • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
  • SEMRush

  • Profesjonalna platforma SEO
  • Online
  • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.