Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

163 artykułów w bazie

Jak wyświetlić reklamę tylko dla użytkowników z wyszukiwarki1 min read

Z badań przeprowadzanych przez specjalistów SEO wynika, że użytkownicy przychodzący na naszą stronę z SERP częściej klikają w reklamę znajdującą się na niej niż użytkownicy pochodzący z innych źródeł. W tym artykule pokażę w jaki sposób wyświetlić reklamę tylko dla nich.

1. Pierwsza sprawa to oczywiście dodanie nowego kodu do pliku functions.php w naszym szablonie

Proszę mieć na uwadze, że w 5 linijce kodu znajduje się adres url strony, który trzeba zmienić na własny.

2. Teraz musimy ustalić gdzie chcemy aby nasz kod się wyświetlał. Zapewne będzie to miejsce w sidebarze (części bocznej) lub headerze (części górnej). W zaprezentowanym poniżej kodzie możemy wyświetlić nie tylko reklamę ale także np. wiadomość powitalną, kupon zniżkowy itp.

Jeżeli posiadają Państwo zdefiniowane widgety w szablonie dobrym pomysłem jest użycie wtyczki do wyświetlania kodu PHP Code Widget. Uzyskamy wtedy w łatwy sposób kontrolę nad kodem poprzez panel WP.

Wojciech Władziński

O Wojciech Władziński

Branżą SEO zajmuję się od 2008 roku. Na co dzień starszy specjalista ds. SEO w firmie Seogroup. Tworzę i optymalizuję duże serwisy jak i mniejsze strony internetowe. Szczególnie upodobałem sobie środowisko WordPressa, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko platformą blogową.

2 komentarze

  1. Wszystko fajnie ale jak ktoś w przeglądarce ma wyłączone ciastka albo np: rozszerzeniem blokuje ciastka albo po prostu z innej przyczyny ciacho się nie utworzy to reklama się nie wyświetli i dupa zbita.

    Lepiej bez tworzenia ciacha i dodatkowego sprawdzania źródła wejścia.

    function user_from_serp(){  $ref = $_SERVER['HTTP_REFERER'];  $SE = array('/search?', 'images.google.', 'web.info.com', 'search.', 'del.icio.us/search', 'soso.com', '/search/', '.yahoo.');  foreach ($SE as $source) {    if (strpos($ref,$source)!==false) return true;  }  return false;}

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Oferuję szereg usług związanych z WordpressemSPRAWDŹ OFERTĘ
Przeczytaj inne:
Wsparcie PDF w WordPressowych mediach

Wordpressa domyślnie wspiera trzy podstawowe typy mediów: obrazek, audio i video. Jeżeli zajdzie potrzeba możemy rozbudować jego funkcjonalność i pliki...

Zamknij