Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

163 artykułów w bazie

Jak ustawić swoje zdjęcie w wynikach Google – czyli rel author w praktyce2 min read

2 min read" > ww-richsnippets

Pewnie większość z Was zastanawiało się jak zrobić aby w wynikach wyszukiwania obok napisanego przez nas artykułu wyświetlało się zdjęcie. Pytania te dostawałem chyba najczęściej ze wszystkich dotyczących SEO. W tym artykule postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości i krok po kroku przeprowadzę Państwa przez ten proces. Jeżeli posiadają Państwo stronę opartą o CMS WordPress proszę od razu przejść do punktu „Dla użytkowników WordPress-a”.

1. Najważniejszym aspektem przy tym procesie jest dodanie kodu zamieszczonego poniżej:

Przykład jest oparty o mój profil na Google Plus i należy zmienić w nim adres do profilu oraz naturalnie imię i nazwisko.

2. Zalecam aby kod umieścić w kodzie pod artykułem/postem

3. Następnie wchodzimy na prywatny profil Google+ poprzez adres plus.google.com a następnie:

3.1 Klikamy przycisk glowna i z listy wybieramy link „profil”

3.2 Przechodzimy do zakładki „O mnie”

3.3 W dolnej sekcji strony o szukamy boksu „Linki” w którym klikamy Edytuj

3.4 Szukamy sekcji „Udzielam się w” jak na poniższym obrazku

udzielam-sie

3.5 Klikamy Dodaj własny link

3.6 Uzupełniamy pola „Etykieta”, w którą wpisujemy nazwę naszej strony np. „Seowordpress” oraz Adres Url w którym ma być adres naszej strony np.”www.seowordpress.pl”

3.7 Klikamy zapisz

Dla użytkowników WordPress-a

Aby przeprowadzić tą operację bez edycji kodu strony należy zainstalować wtyczkę o nazwie Authorsure. Następnie przechodzimy w panelu WordPress-a do opcji wtyczki poprzez:

Ustawienia -> Authorsure

W ustawieniach zaznaczamy opcje tak jak na poniższych screenach.

authorshure

ww=authorsure

Przykład jest oparty o mój profil na Google Plus i należy zmienić w nim numery adresu do profilu oraz naturalnie imię i nazwisko.

Testowanie rozszerzonych opisów

1. Wchodzimy na adres:

http://www.google.com/webmasters/tools/richsnippets

2. Wpisujemy adres url artykułu/posta (np. http://www.seowordpress.pl/jak-ustawic-swoje-zdjecie-w-wynikach-google-czyli-rel-author-w-praktyce/) w stworzone do tego celu pole i klikamy podglad
3. Powinniśmy otrzymać taki wynik

ww-richsnippets

O naprawie ewentualnych błędów z narzędzia możecie przeczytać tutaj: http://www.seowordpress.pl/bledy-testowania-rich-snippets/

Wojciech Władziński

O Wojciech Władziński

Branżą SEO zajmuję się od 2008 roku. Na co dzień starszy specjalista ds. SEO w firmie Seogroup. Tworzę i optymalizuję duże serwisy jak i mniejsze strony internetowe. Szczególnie upodobałem sobie środowisko WordPressa, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko platformą blogową.

2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Oferuję szereg usług związanych z WordpressemSPRAWDŹ OFERTĘ
Przeczytaj inne:
WordPress-Ping
Lista serwisów ping do WordPressa – 2014

Wordpressowa ping lista okazuje się bardzo pomocna w informowaniu wyszukiwarek gdy zostanie dodana nowa treść na naszym serwisie. Domyślnie WP...

Zamknij