Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

163 artykułów w bazie

Wtyczki do WP, których nie znasz a powinieneś cz.22 min read

2 min read" > wordpress-plugin-cz2

Jak sam tytuł wskazuje dziś ponownie przedstawię kilka ciekawych wtyczek, które mogą Wam się przydać a nie wszyscy wiedzą o ich istnieniu. 

WordPress PopUp

Produkt od wpmudev czyli Panów, którzy ogarniają WP jak mało kto. Najlepsza wtyczka do tworzenia popupów jaką znam a przetestowałem ich kilka.

conditions-popup

Wtyczka posiada oprócz standardowych opcji tworzenia i konfiguracji kreacji, panel oparty na drag and drop pozwalający określić gdzie nasz popup ma być wyświetlony dzięki czemu możemy bardziej precyzyjnie trafiać do interesujących nas typów użytkowników.

Revisionary

Wtyczka potrzebna tym osobom, które prowadzą serwis na którym pisze wielu autorów. Główną jej funkcją jest kontrola nad publikacją oraz zmianami w artykułach.

White Label CMS 1.5

Pozwala na zmianę wyglądu backendu WordPress’a na pasującą do jego frontendu. Mówiąc inaczej daje możliwość podmiany logotypów, kolorystki, rozkładu oraz widoczności poszczególnych elementów. Jak z niej korzystać?:

Widget Context

Jest to alternatywa do wtyczki Widget Logic, którą opisałem tutaj: http://www.seowordpress.pl/widget-logic-czyli-wyswietlanie-widgetow-tam-gdzie-chcemy/. Jej interfejs jest bardziej przyjazny i miejsca wyświetlania wybieramy poprzez kliknięcia w check boxy jednak posiada mniejszą ilość kombinacji. widget-context

BAN – Blocked Ads Notifier Lite

Adblocka zapewne znacie wszyscy. Jest to między innymi rozszerzenie do przeglądarki Firefox pozwalająca na blokowanie tak irytujących nas reklam. Jednak jakoś zarabiać trzeba – powiedzą prowadzący bloga ;).

Twórcy tej wtyczki pomyśleli o tym i stworzyli rozwiązanie polegające na wyświetlaniu w miejscu blokowanej reklamy informację, że ładnie prosimy o zdjęcia blokady reklamy. Oto jej opcje:
blocked-ads

Subscribr

Ta wtyczka to nic innego jak powiadamiacz użytkowników o nowych postach, stronach, obrazkach itp. za pomocą emaili. Bardzo fajną opcją jest obsługa różnych typów postów oraz taksonomii.

Google Pagespeed Insights for WordPress

Pagespeed Insights to narzędzie Googlowe do mierzenia podstawowych parametrów prędkości ładowania się strony. Ta wtyczka zaś pozwala odpalić te narzędzie bezpośrednio z panelu WP wraz z dodatkowymi filtrami i opcjami. Warto przetestować 🙂

screenshot-1

Źródło: http://wordpress.org/plugins/google-pagespeed-insights/screenshots/

Google Web Fonts Customizer (GWFC)

Obsługa Google Fonts bez grzebania się w kodzie.

Gmail Comment Approval

To jest bardzo ciekawe rozwiązanie. Pozwala na akceptowanie komentarzy na stronie WP bezpośrednio z gmail’a. Info o konfiguracji i pełnym działaniu:

http://codechutney.com/wordpress-comment-approval-using-gmail-actions/

Pierwszą część możecie znaleźć tutaj:
http://www.seowordpress.pl/wtyczki-do-wp-ktorych-nie-znasz-a-powinienes/

Wojciech Władziński

O Wojciech Władziński

Branżą SEO zajmuję się od 2008 roku. Na co dzień starszy specjalista ds. SEO w firmie Seogroup. Tworzę i optymalizuję duże serwisy jak i mniejsze strony internetowe. Szczególnie upodobałem sobie środowisko WordPressa, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko platformą blogową.

Czytaj również

Przykład konfiguracji wtyczki SEO by YOAST Wtyczek, które mają pomóc nam zoptymalizować naszą witrynę zgodnie z wymaganiami Google, jest wiele. Niestety część z nich działa w niewłaściwy sposób...
Wtyczki do WP, których nie znasz a powinieneś cz.5... Przyszedł czas na zaprezentowanie kolejnej - już piątej - części prezentującej listę mało popularnych wtyczek aczkolwiek z bardzo pomocną funkcjonalno...
Wtyczki jak narzędzia, czyli co przyda nam się od ... Kiedy nasza witryna rozrasta się i jest jej coraz więcej, potrzebujemy do jej utrzymania coraz więcej narzędzi. Do zarządzania wpisami, do importu dan...
Jak przyspieszyć stronę opartą o WordPressa? SEO!... Na pewno większość z Was wie, że szybkość działania strony przekłada się na jej pozycję w wyszukiwarce. Oczywiście nie jest to czynnik decydujący, ale...

23 komentarze

 1. Z całego zestawienia tylko White Label CMS mnie zainteresowała. Nie wiedziałem, że jest jakaś gotowa wtyczka do personalizacji kokpitu. Świetna sprawa, ponieważ wykonując strony dla klilentów możemy dodać jakieś swoje rzeczy bez grzebania w kodzie. Przetestuję przy najbliższej okazji.

 2. Bardzo dziękuje za zestaw, dla nas przyda się zwłaszcza wtyczka Revisionary. Jako alternatywę dla Widget Context można polecić Restrict Widget- wygląda na to że jest łatwiejsze w użyciu.

 3. WItam,

  whitelabel testowałem już wcześniej – polecam –

  Natomiast próbował ktoś czegos konkurencyjnego do whitelabel’a – nawet płatnego.
  Jakieś + – porównanie

  • Wojciech Władziński

   Ilość wtyczek nie ma bezpośredniego wpływu na szybkość ładowania WordPress’a z zastrzeżeniem, że wtyczki są napisane poprawnie (brak makaronu w kodzie) no i nie wysyłają dużej ilości zapytań do serwera wynikających z ich funkcjonalności (np. Broken Link Checker – wtyczka fajna choć zasobożerna)

  • Wojciech Władziński

   Niestety nie. Wystrzegaj się tych z chińskimi lub arabskimi opisami – czasami mają one bardzo zbliżone nazwy do najpopularniejszych wtyczek. Sprawdzaj ocenę i opinie/komentarze jaką dostała wtyczka na wordpress.org. Tam starają się dobrze filtrować swoje repozytorium jednak trafiają się kwiatki ;).

 4. Cześć
  A odnośnie wtyczek. Nie orientujesz się może co może być w WordPressie odpowiedzialne za automatyczne skracanie adresów URL? Instalowałem WP na linuxpl.com i tam w standardzie Wordrpess skraca mi adresy eliminując z nich krótkie słowa. Na przykład przy tytule artykułu: Jak zrobić babkę o smarku owocowym i alkoholowym zrobiłby url:
  zrobic-babke-smaku-owocowym-alkoholowym zamiast jak-zrobic-babke-o-smaku-owocowym-i-alkoholowym. Mnie to osobiście irytuje i nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. Może jest jakiś sprawny sposób? Szukałem czegoś w wp-config, ale to bardziej działania na ślepo.

  pozdrawiam

 5. Po ręcznej edycji linka już tak zostaje, ale dopiero po tym, jak już zapiszę np. wersję robocza wpisu. Po zapisie on mi ten link skraca, a jak ręcznie zmienię, to już tak zostaje. Dzieje się tak na różnych szablonach, więc to chyba nie chodzi o funtions.php. Mam tak tylko na hostingu linuxpl.com
  htaccess jest standardowy:
  # BEGIN WordPress

  RewriteEngine On
  RewriteBase /
  RewriteRule ^index.php$ – [L]
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
  RewriteRule . /index.php [L]

  # END WordPress

  Nie wiem już w czym może być problem.

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Oferuję szereg usług związanych z WordpressemSPRAWDŹ OFERTĘ
Przeczytaj inne:
translator-toolkit
Automatyczne tłumaczenie plików językowych .po

Zaczynając czytać ten artykuł i zakładam, że wiedzą Państwo czym plik .po jest. Na wstępie jednak powiem krótko o tym...

Zamknij