Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

163 artykułów w bazie

Wtyczki do WP, których nie znasz a powinieneś2 min read

2 min read" > wordpress_plugin

Dziś pokażę pokrótce i opiszę kilka niepopularnych i zarazem darmowych wtyczek, które w specyficznych sytuacjach ratują życie.

Search Meter

Pierwsza z nich pozwala na śledzenie wyszukiwań użytkowników nad podstawie ich wyszukiwań w naszym WordPressie.

search-meter-settings

Opcje pozwalają na zmianę zmian widoku statystyk w zależności od nadanej roli oraz filtrowania wyrazów, która mają się odkładać w bazie. Minusem jej jest brak integracji z dynamicznym wyszukiwaniem.

Poza zainstalowaniem tej wtyczki mocno zalecam uruchomienie w Google Analytics śledzenia wyszukiwania w witrynie:

Administrator => ustawienia-widoku po czym na dole strony znajdziemy:

wyszukiwanie-witrynie

Lazy Load

Jest to wtyczka, która powoduje, że obrazki na stronie ładują się dopiero gdy będą widoczne dla użytkownika. Nie posiada opcji konfiguracji

TablePress

Bardzo fajna wtyczka pozwalająca umieszczać na stronach i wpisach tabele z możliwościami sortowania poprzez shortcode:

lub za pomocą ikony dodanej do toolbara w edytorze tekstów. Co ciekawe posiada polską lokalizację. Screeny z panelu znajdziecie tutaj:

https://wordpress.org/plugins/tablepress/screenshots/

Co-Authors Plus

Kolejna bardzo fajna wtyczka pozwalająca przypisać do wpisów lub do innego typu posta kilku autorów. W edytorze dodaje nam się nowy panel:

authors-co

WP Greet Box

Bardzo cwana wtyczka wyświetlająca powitanie dla użytkowników z tą różnicą, że posiada opcje ich różnicowania w zależności od strony z jakiej użytkownik przybył. Sreeny:

https://wordpress.org/plugins/wp-greet-box/screenshots/

WP Content Copy Protection

Zabezpiecza przed możliwością kopiowania treści ze strony.

Advanced Code Editor

Zamienia podstawowy edytor kodu WordPressa na wybrany przez nas. Mi zdecydowanie przydał najbardziej do gustu rubyblue.

editor

What the file

Wtyczka bardzo przydatna dla osób zaczynających przygodę z WordPressem i nie tylko. W admin toolbarze WordPressa wyświetla opcję:

what-file

pokazującą plik .php który jest używany do generowania strony na której się znajdujemy.

Video Thumbnails

Pozwala na automatyczne generowanie thumbnaili / miniatur filmików ze źródeł takich jak youtube, vimeo, facebook.

Kolejną część wtyczek możecie znaleźć tutaj: https://www.seowordpress.pl/wtyczki-do-wp-ktorych-nie-znasz-a-powinienes-cz-2/

Wojciech Władziński

O Wojciech Władziński

Branżą SEO zajmuję się od 2008 roku. Na co dzień starszy specjalista ds. SEO w firmie Seogroup. Tworzę i optymalizuję duże serwisy jak i mniejsze strony internetowe. Szczególnie upodobałem sobie środowisko WordPressa, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko platformą blogową.

Czytaj również

Wtyczki do WP, których nie znasz a powinieneś cz.2... Jak sam tytuł wskazuje dziś ponownie przedstawię kilka ciekawych wtyczek, które mogą Wam się przydać a nie wszyscy wiedzą o ich istnieniu.  WordPress...
Wtyczki do WP, których nie znasz a powinieneś cz.5... Przyszedł czas na zaprezentowanie kolejnej - już piątej - części prezentującej listę mało popularnych wtyczek aczkolwiek z bardzo pomocną funkcjonalno...
Wtyczki do WP, których nie znasz a powinieneś cz.8... Nadszedł czas na nową część cyklu wtyczek, których nie znacie (najprawdopodobniej) a powinniście.  Yoast Comment Hacks Wtyczka stworzona przez firmę...
Wtyczki do WP, których nie znasz a powinieneś cz.6... W dzisiejszym artykule przedstawię kolejną paczkę darmowych wtyczek, które na pewno przydadzą się Wam przy tworzeniu lub rozszerzaniu Waszej strony o ...

9 komentarzy

 1. Tą wtyczkę video thumbnail polecam, przydatna na multimedialnych stronach i do wpisów typu wideo.

  Czy przypadkiem ten search meter to nie da podobnych wyników co google analytics z ustawieniem śledzenia zapytań wyszukiwarki wordpressa?

  Jak już mowa o lazy load to ja polecam coś nowszego – bj lazy load (robi to co staruszek lazy load + o wiele więcej), do tego Lazy Load for Videos i wpisy ze zdjęciami lub filmami ładują się błyskawicznie.

  PS jak już jest link do rejestracji do pasuje dodać link do logowania 😉

 2. Z TablePress korzystałem przy jednym z wdrożeń i faktycznie super się sprawdziła. Jak ktoś potrzebuje umieścić na stronie większe tabele, dodać do tego własne sortowanie lub wyszukiwarkę to przy dodaniu niewielkiej ilości kodu można stworzyć cuda 🙂 Wtyczka korzysta z biblioteki Datatables jQuery.

  WP Greet Box jest o tyle dobra, że można w niej umieścić swój kod html, który będzie się wyświetlał, np. formularz autorespondera. Przydatne w przypadku, gdy chcemy budować listę adresową.

  PS. Zacne zestawienie wtyczek 😉

  • Wojciech Władziński

   Fakt TablePress ma moc. Jeden z moich projektów opierał się w 80% na tej wtyczce i tabele zaweriały po 100 wierszy na stronę. I zadziwiające było to, że wszystkie sortowania śmigały aż miło.

   ps. Dzięki Piotr!

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Oferuję szereg usług związanych z WordpressemSPRAWDŹ OFERTĘ
Przeczytaj inne:
ustawienia-witryny
Jak ustawić preferowaną domenę?

1. Po zalogowaniu się na konto gmail przechodzimy na adres: https://www.google.com/webmasters/tools/?hl=pl‎ 2. Opierając się na instrukcji z tego artykułu Jak...

Zamknij