Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

163 artykułów w bazie

Wtyczki do WP, których nie znasz a powinieneś cz.63 min read

3 min read" > wordpress-wtyczki-cz6

W dzisiejszym artykule przedstawię kolejną paczkę darmowych wtyczek, które na pewno przydadzą się Wam przy tworzeniu lub rozszerzaniu Waszej strony o dodatkowe funkcje.

Zaczynamy!

WP Page Load Stats

Wtyczka wyświetla ilość pamięci, aktualną oraz średnią szybkość ładowania się strony oraz ilość zapytań do bazy w dolnej części witryny.

pic1

Źródło: https://wordpress.org/plugins/wp-page-load-stats/screenshots/

Media Library Categories

Potrzebujesz skategoryzować swoje media w panelu WordPressa? Świetnie w tym celu sprawdzi się Media Library Categories. Filtruj i sortuj obrazki po kategoriach. Jedynym minusem jest to, że w darmowej wersji możemy korzystać z kategorii tych samych, których są utworzone dla wpisów.

Kraken Image Optimizer

Ta wtyczka może być większości z Was bardzo dobrze znana. Uznałem jednak, że warto ja przedstawić tutaj ponieważ uważam ją za najlepszą z dostępnych wtyczek do optymalizacji obrazków podczas uploadowania lub masowego zmniejszania już istniejących zdjęć. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://kraken.io/ po czym wprowadzić dane w panelu administracyjnym WordPressa w nowo stworzone pola w sekcji Ustawienia => Media oraz z ustawieniami z obrazka:

pic2

Yeloni Exit Popup

Wtyczka pozwala na wyświetlenia popupu ze zdefiniowaną treścią zaraz przed tym jak użytkownik będzie miał opuścić stronę. Do wyboru są trzy wersje:

 • Polubienia i śledzenia profili społecznościowych
 • Wyświetlania podlinkowanego obrazka (np. do oferty)
 • Pola zapisu do newslettera

Fakt, jest to zabieg bardzo natarczywy. Jednak jestem przekonany, że w wielu przypadkach może się przydać.

Comment Redirect

Przekierowuje użytkownika na wybraną przez Ciebie stronę WordPressa po tym jak doda on komentarz do Twojego artykułu.

Leaflet Maps Marker

Funkcja, która bardzo często przydaje się na wszelkiego rodzaju stronach zawierających informacje kontaktowe. Wtyczka zawiera ponad 800 różnych ikon, które mogą być użyte do zaznaczenia w nietypowy sposób naszej lokalizacji na mapie Google.

Calculated Fields Form

Stwórz formularz wyświetlający wynik działania z ustalonego z panelu konfiguracyjnym wzoru na podstawie danych wpisanych przez użytkownika.

Enable Media Replace

Jak sama nazwa wtyczki wskazuje uruchamia ona opcję podmiany plików mediów o takich samych nazwach podczas wgrywania. Domyślnie WordPress dodaje 1-kę (przy pierwszym powtórzeniu) na końcu pliku.

Stream

Wtyczka przydatna np. dla portali i innych dużych witryn na, których pisze duża liczba autorów. Dzięki niej będziemy w stanie śledzić publikacje, edycje i wprowadzane wszelakich zmian w panelu administracyjnym. Wszystkie dane przedstawione są na zgrabnych wykresach:

Istnieje także obsługa mailowych notyfikacji po wprowadzaniu zmian lub publikacji przez autorów. Oczywiście z pełnym panelem konfiguracyjnym:

Comment Moderation E-mail only to Author

Wtyczka pozwalająca na włączenie opcji wysyłki maili/notyfikacji TYLKO do autorów dane artykułu. Nie posiada żadnych opcji konfiguracji.

If Menu

Funkcja wtyczki polega możliwości dodania warunkowego wyświetlania do poszczególnych elementów menu.

pic3

Easy Testimonials

Chcesz wyświetlić na stronie opinie swoich zadowolonych klientów szybko i łatwo? To jest wtyczka dla Ciebie!

Karuzela z logotypami klientów? Nic prostszego! Doskonałą alternatywą jest także: https://wordpress.org/plugins/kiwi-logo-carousel/

Catch IDs

Bardzo prosta ale niezwykle pomocna wtyczka wyświetlająca dodatkową kolumną przedstawiającą ID strony i wpisu na listach.

pic4

Źródło: https://wordpress.org/plugins/catch-ids/screenshots/

 

Poprzednią część cyklu możecie zobaczyć tutaj: https://www.seowordpress.pl/wtyczki-do-wp-ktorych-nie-znasz-a-powinienes-cz-5/

Wojciech Władziński

O Wojciech Władziński

Branżą SEO zajmuję się od 2008 roku. Na co dzień starszy specjalista ds. SEO w firmie Seogroup. Tworzę i optymalizuję duże serwisy jak i mniejsze strony internetowe. Szczególnie upodobałem sobie środowisko WordPressa, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko platformą blogową.

Czytaj również

Automatyczne publikowanie postów WP w Social Media... Wielu z Was zastanawiało się pewnie czy jest możliwość automatycznego publikowania na swoich profilach społecznościowych jak Facebook, Twitter napisan...
Zabezpieczenie WordPressa przed atakami hackerów Wordpress jako najbardziej popularna platforma blogowa (i nie tylko) narażona jest na wszelkiego rodzaju ataki ze strony hackerów oraz złośliwe roboty...
Współczynnik odrzuceń – czym jest i jak go o... Zanim zaczniemy warto na pewno wspomnieć czym ów współczynnik odrzuceń (WO) jest. Jest to wskaźnik wyświetlany w Google Analytics, który wykazuje proc...
Darmowe skórki i wtyczki do WordPress – minu... Wraz ze wzrostem popularności Wordpressa rośnie liczba osób, która chce wykorzystać nasze zaufanie i otwartość do tego, aby załatwiać własne interesy,...

16 komentarzy

 1. Dzięki, sprawdzę Krakena i Easy Testimonials.
  Czy wiadomo, jak się zachowują pliki po kompresji w krakenie? Jakie są różnice jakościowe?
  Co do Easy Testimonials tak przeglądam screeny i chyba to nie współpracuje z schema.org tak, żeby mogło wyciągnąć wyniki opinii w serpy…

 2. Ja ze swej strony polecam zarówno Tobie osobiście ale także do przedstawienia czytelnikom bloga wtyczkę, która jest za sprawą ostatnich aktualizacji Google biorących pod uwagę szybkość strony na czasie – Plugin Organizer . Polecasz wiele wtyczek ale wiemy, że barok zainstalowanych pluginów zakończy się mułem naszej strony. Ta wtyczka jest czymś co pozwala zjeść ciastko i mieć ciastko – włączymy na danej podstronie tylko te wtyczki, które są potrzebne bez zbędnego ładowania plików .css i .jscript. Strona jest lżejsza i chodzi szybciej. Polecam chociaż do zapoznania się.

 3. Dzięki za zestawienie!
  Dopiero co założyłem bloga i chciałbym oprócz głównych wpisów, publikować też mniejsze krótkie solucje. Na pewno będzie ich kilka razy więcej niż zwykłych wpisów. Przydałoby się to jakoś oddzielić od reszty. Myślałem o stworzeniu osobnej podstrony w wp z taką bazy wiedzy. Własnie tu by się przydała jakaś wtyczka, widget która będzie wyraźnie informować o nowych wpisach do bazy na stronie głównej.

 4. Świetne zestawienie a co możecie polecić do zarządzania dostępem do poszczególnych wpisów / stron dla użytkowników wg rangi? Stworzyłem za pomocą wtyczki „User Role Editor” rangę użytkownika „VIP” i chciałbym tylko dla tej rangi pokazywać konkretne strony / posty.

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Oferuję szereg usług związanych z WordpressemSPRAWDŹ OFERTĘ
Przeczytaj inne:
dodawanie-menedzerow
Jak dodać użytkownika do miejsca/wizytówki firmowej?

W tym artykule poruszę temat bardzo często powielany w kontaktach z klientami czyli dodawanie użytkownika/menedżera do wizytówki Google. 1. Po...

Zamknij