Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

193 artykułów w bazie

Wtyczki do WP, których nie znasz a powinieneś cz.6


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

wordpress-wtyczki-cz6

W dzisiejszym artykule przedstawię kolejną paczkę darmowych wtyczek, które na pewno przydadzą się Wam przy tworzeniu lub rozszerzaniu Waszej strony o dodatkowe funkcje.

Zaczynamy!

WP Page Load Stats

Wtyczka wyświetla ilość pamięci, aktualną oraz średnią szybkość ładowania się strony oraz ilość zapytań do bazy w dolnej części witryny.

pic1

Źródło: https://wordpress.org/plugins/wp-page-load-stats/screenshots/

Media Library Categories

Potrzebujesz skategoryzować swoje media w panelu WordPressa? Świetnie w tym celu sprawdzi się Media Library Categories. Filtruj i sortuj obrazki po kategoriach. Jedynym minusem jest to, że w darmowej wersji możemy korzystać z kategorii tych samych, których są utworzone dla wpisów.

Kraken Image Optimizer

Ta wtyczka może być większości z Was bardzo dobrze znana. Uznałem jednak, że warto ja przedstawić tutaj ponieważ uważam ją za najlepszą z dostępnych wtyczek do optymalizacji obrazków podczas uploadowania lub masowego zmniejszania już istniejących zdjęć. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://kraken.io/ po czym wprowadzić dane w panelu administracyjnym WordPressa w nowo stworzone pola w sekcji Ustawienia => Media oraz z ustawieniami z obrazka:

kraken-ustawienia

Yeloni Exit Popup

Wtyczka pozwala na wyświetlenia popupu ze zdefiniowaną treścią zaraz przed tym jak użytkownik będzie miał opuścić stronę. Do wyboru są trzy wersje:

 • Polubienia i śledzenia profili społecznościowych
 • Wyświetlania podlinkowanego obrazka (np. do oferty)
 • Pola zapisu do newslettera

Fakt, jest to zabieg bardzo natarczywy. Jednak jestem przekonany, że w wielu przypadkach może się przydać.

Comment Redirect

Przekierowuje użytkownika na wybraną przez Ciebie stronę WordPressa po tym jak doda on komentarz do Twojego artykułu.

Leaflet Maps Marker

Funkcja, która bardzo często przydaje się na wszelkiego rodzaju stronach zawierających informacje kontaktowe. Wtyczka zawiera ponad 800 różnych ikon, które mogą być użyte do zaznaczenia w nietypowy sposób naszej lokalizacji na mapie Google.

Calculated Fields Form

Stwórz formularz wyświetlający wynik działania z ustalonego z panelu konfiguracyjnym wzoru na podstawie danych wpisanych przez użytkownika.

Enable Media Replace

Jak sama nazwa wtyczki wskazuje uruchamia ona opcję podmiany plików mediów o takich samych nazwach podczas wgrywania. Domyślnie WordPress dodaje 1-kę (przy pierwszym powtórzeniu) na końcu pliku.

Stream

Wtyczka przydatna np. dla portali i innych dużych witryn na, których pisze duża liczba autorów. Dzięki niej będziemy w stanie śledzić publikacje, edycje i wprowadzane wszelakich zmian w panelu administracyjnym. Wszystkie dane przedstawione są na zgrabnych wykresach:

Istnieje także obsługa mailowych notyfikacji po wprowadzaniu zmian lub publikacji przez autorów. Oczywiście z pełnym panelem konfiguracyjnym:

Comment Moderation E-mail only to Author

Wtyczka pozwalająca na włączenie opcji wysyłki maili/notyfikacji TYLKO do autorów dane artykułu. Nie posiada żadnych opcji konfiguracji.

If Menu

Funkcja wtyczki polega możliwości dodania warunkowego wyświetlania do poszczególnych elementów menu.

if-menu

Easy Testimonials

Chcesz wyświetlić na stronie opinie swoich zadowolonych klientów szybko i łatwo? To jest wtyczka dla Ciebie!

Logo Slider

Karuzela z logotypami klientów? Nic prostszego! Doskonałą alternatywą jest także: https://wordpress.org/plugins/kiwi-logo-carousel/

Catch IDs

Bardzo prosta ale niezwykle pomocna wtyczka wyświetlająca dodatkową kolumną przedstawiającą ID strony i wpisu na listach.

pic4

Źródło: https://wordpress.org/plugins/catch-ids/screenshots/

 

Poprzednią część cyklu możecie zobaczyć tutaj: https://www.seowordpress.pl/wtyczki-do-wp-ktorych-nie-znasz-a-powinienes-cz-5/

O Wojciech Władziński

Branżą SEO zajmuję się od 2008 roku. Na co dzień starszy specjalista ds. SEO w firmie Seogroup. Tworzę i optymalizuję duże serwisy jak i mniejsze strony internetowe. Szczególnie upodobałem sobie środowisko WordPressa, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko platformą blogową.
 • Linki Wewnętrzene i Sematyka

 • Budowanie linków
 • Sematyka
 • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
 • SEMRush

 • Profesjonalna platforma SEO
 • Online
 • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.