Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

193 artykułów w bazie

Zarządzanie setkami stron zapleczowych – jak się w tym nie pogubić


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

logo wpseo

Nawet w obliczu wprowadzania aktualizacji algorytmów Google, dobre zaplecze nadal stanowi podstawę skutecznego pozycjonowania. Strona zapleczowa przypominająca profesjonalną witrynę, wysokiej jakości teksty uzupełnione elementami graficznymi może przynieść oczekiwane efekty działań SEO. Siłą jest jednak posiadanie dobrze rozbudowanego zaplecza, składającego się nawet z kilkudziesięciu stron zapleczowych. Tylko jak w tym wszystkim się nie pogubić? Jak zarządzać witrynami, by zbędnie nie tracić czasu?

seoway_logo

Każdy, kto chociaż raz próbował „ogarnąć” zaledwie kilkanaście witryn zapleczowych doskonale zdaje sobie sprawę z czasochłonności takich działań. Przełączanie się z jednej strony na drugą, dodawanie odpowiednich tekstów, zdjęć czy materiałów video, kontrolowanie tego, co zostało już umieszczone, usuwanie pojedynczych elementów, weryfikowanie liczby linków wychodzących i sprawdzanie tych błędnych powoduje, że łatwo w tym wszystkim się pogubić. Spore zamieszanie wywołuje posiadanie kilkunastu stron, a co gdy musimy zarządzać setką witryn?

Całe zaplecze dostępne z jednego panelu, czyli istota WPSEO

Właśnie tego Ci potrzeba – dostępu do wszystkich stron zapleczowych, którymi będzie dało się zarządzać z jednego panelu. To znacznie ułatwiłoby nadzór nad witrynami.  Zamiast logować się do każdej domeny z osobna i pojedynczo dodawać treści lub wprowadzać jakiekolwiek zmiany, lepiej byłoby pozyskać dane do logowania do jednego uniwersalnego konta i z jego poziomu prowadzić konkretne czynności.

logo wpseo

Jeśli uważasz, że właśnie taka opcja rozwiązałaby Twoje problemy z zapleczem, poznaj WPSEO. Jest to zaawansowane narzędzie, dzięki któremu działania SEO można znacznie usprawnić. Powstało z myślą o osobach, którym zależy na skutecznym pozycjonowaniu za pomocą potężnego zaplecza, a które nie chcą pogubić się podczas zarządzania każdą stroną zapleczową z osobna.

WPSEO to narzędzie, które daje szerokie spektrum możliwości – począwszy od tworzenia od podstaw witryn zapleczowych opartych na WordPressie, a skończywszy na wygodnym i szybkim zarządzaniu oraz analizowaniem statystyk. Z poziomu tego samego panelu otrzymuje się dostęp do wszystkich zainstalowanych stron zapleczowych, a nowo wprowadzona funkcja pozwala również na podpięcie posiadanych blogów zewnętrznych. Uciążliwość ciągłego przelogowywania się został wyeliminowany, a zarządzanie stronami stało się sprawniejsze i bardziej przejrzyste.

Korzystaj z losowych skórek lub wgrywaj własne

WPSEO pozwala na wybór ciekawych skórek zgromadzonych w repozytorium. Jednym kliknięciem można dokonywać zmiany szablonów – dla wszystkich lub tylko wybranych domen. A jeśli któraś ze skórek Ci nie odpowiada, nowa funkcjonalność pozwala na wgranie własnego szablonu przez panel.

Wykonuj masowe operacje

Korzystanie z WPSEO daje możliwość wykonywania masowych operacji. Zamiast pojedynczo wprowadzać aktualizacje, instalować pluginy czy usuwać wpisy, teraz można robić to wszystko jednocześnie na wybranych stronach zapleczowych. Bez konieczności logowania się na każdą domenę osobno, kilkoma kliknięciami można wprowadzać zmiany i dokonywać ich jednorazowo. Nie trzeba więc pamiętać, które strony zapleczowe zostały już zaktualizowane, a które wymagają instalowania dodatkowych pluginów. WPSEO pozwala na pełną automatyzację tych procesów, dzięki czemu nie ma potrzeby realizowania ich fragmentami.

Analizuj statystyki

WPSEO pozwala również na korzystanie ze statystyk. Dzięki nowo wprowadzonym funkcjonalnościom dowiesz się:

 • jak przedstawia się procentowy rozkład anchorów,
 • jakie są najczęściej linkowane domeny,
 • które z linków wychodzących są błędne,
 • które strony są błędne,
 • jakie domeny są najczęściej linkowane,
 • ile linków wychodzi z domeny,
 • ile średnio linków wychodzi z wpisu,
 • ile wynosi uśredniona liczba znaków,
 • ile w sumie artykułów opublikowano na jednej stronie, itp.

Między innymi te informacje otrzymasz bezpośrednio z panelu. Mając takie dane, z łatwością możesz modyfikować linki oraz dostosowywać treści do konkretnych wymogów. A to wszystko bez konieczności przełączania się na poszczególne domeny.

Generuj raporty

Korzystanie z tego narzędzia SEO daje również możliwość generowania szczegółowych raportów. Dzięki temu z łatwością zaimportujesz dane do innych narzędzi analitycznych.

Z WPSEO zaplecze będzie trudne do wykrycia przez Google

Poza sprawniejszym i wydajniejszym zarządzaniem stronami zapleczowymi, narzędzie to ma jeszcze jedną zaletę. Dzięki WPSEO prawdopodobieństwo wykrycia zaplecza przez Google redukowane jest do minimum. Narzędzie gwarantuje maksymalną dywersyfikację domen – zarówno w kontekście IP, klas C, geolokalizacji czy systemów autonomicznych (tzw. AS-y). Przy stawianiu potężnego zaplecza sprawdza się to idealnie – ciężko jest odgadnąć, że wszystkie strony należą do jednego właściciela.

Skorzystaj z darmowego dostępu do WPSEO i przez 14 dni testuj jego możliwości. Szybko przekonasz się, że to bardzo dobre narzędzie do zarządzania nawet setką stron zapleczowych.

O Dariusz Jurek

Nazywam się Dariusz Jurek i od 7 lat zajmuje się tematyką marketingu w internecie. Aktualnie pracuje w firmie Marketing System jako Head of SEO i wraz ze swoim zespołem zajmuję się obsługą kampanii i strategii w wyszukiwarkach internetowych dla kluczowych klientów naszej spółki.
 • Linki Wewnętrzene i Sematyka

 • Budowanie linków
 • Sematyka
 • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
 • SEMRush

 • Profesjonalna platforma SEO
 • Online
 • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.