Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

161 artykułów w bazie

Zgłaszanie pliku disavow i prośby o rozpatrzenie

linki-przesylanie-disavow

Na początku wspomnę może o tym jak powinien być zbudowany plik disavow i co powinien zawierać.

Plik powinien zawierać listę domen (domain:nazwadomeny.pl) oraz adresów url (http://www.domena.pl/podstrona) na, których znajduje się nienaturalny/spamerski link do naszej strony internetowej. Musi być to plik tekstowy .txt w kodowaniu znaków UTF-8.  Jego treść powinna być przykładowo taka:

domain:123domain.pl

domain:domain456.com

http://www.domena.pl/przykladowa-podstrona

...

Zalecam aby przy mocno podejrzanych witrynach zgłaszać całe domeny bez „www.” aby deklaracja obejmowała także subdomeny.

Choć Google pisze, że do pobrania listy linków przychodzących wystarczają te podane w Webmastertools to  polecam jednak użycie dodatkowo płatnych narzędzi zewnętrznych jak Ahrefs lub MajesticSEO

1. Po utworzeniu naszego pliku .txt przechodzimy na adres:

https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main

2. Z listy wybieramy naszą domenę po czym klikamy wykluczone-linki a w następnym panelu linki-zrzekaniasie

3. Przejdziemy do panelu takiego jak ten:

linki-przesylanie-disavow

4. Po kliknięciu „Wybierz plik” wybieramy z naszego dysku twardego przygotowany wcześniej plik tekstowy disavow

5. Powinniśmy otrzymać komunikat podobny do tego:

komunikat-disavow

Nasz plik jest wgrany i przesłany. W narzędziach dla webmasterów oraz mailowo otrzymamy komunikat o tym, że plik został zaktualizowany.

Z ostatnich informacji wynika, że przy aktualizacji kolejnego pliku nie należy usuwać starego tylko nadpisać go poprzez wysłanie nowego pliku

6.  Przechodzimy teraz do zgłaszania prośby o rozpatrzenie. Wchodzimy do Webmastertools:

https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=pl

7. Ruch związany z wyszukiwaniem -> Działania ręczne i klikamy zglos-prosbe-rozpatrzenie

8. Kilka porad odnośnie treści RR:

Pisząc reconsideration request nie zapomnij dodać informacji że dodałeś także plik z linkami do wykluczenia w Disavow Tool.

Dobrą praktyką jest pisane reconsideration request przez właściciela firmy/strony lub przez osobę na możliwie wysokim stanowisku, warto wówczas podpisać się pod wnioskiem z imienia i nazwiska oraz podając stanowisko. Dobrze jest opisać całą historie, co sie stało, dlaczego oraz jakie kroki zostały podjęte aby sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości np.: zmiana agencji, przejcie procesu przez dział wewnętrz firmy itd.

Nie wysyłaj kolejnych reconsederation request jeśli na poprzednie nie dostałeś odpowiedzi.

Nie marnuj czasu na ręczne działania i „fizyczne” usuwanie linków, w większości wypadków wystarczy wykluczenie linków w narzędziu Disavow. Wszelkie działania podjęte ręcznie warto jednak opisać w reinclusion request.

Źródło: sprawnymarketing.pl

Musisz mieć na uwadze, że dodanie linków do disavow lub nawet zdjęcie działania ręcznego nie daje gwarancji polepszenia pozycji Twojej strony.

Wojciech Władziński

O Wojciech Władziński

Branżą SEO zajmuję się od 2008 roku. Na co dzień starszy specjalista ds. SEO w firmie Seogroup. Tworzę i optymalizuję duże serwisy jak i mniejsze strony internetowe. Szczególnie upodobałem sobie środowisko WordPressa, który mimo powszechnej opinii nie jest tylko platformą blogową.

You didn't add any pricing tables yet!

Pobierz SEO eBook

download ebook

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

SEMRush - najlepsze narzędzie dla SEO i PPC.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wykluczyć z RSS wpisy z konkretnych kategorii

Dziś pokażę w jaki sposób możemy wykluczyć z kanału RSS naszej witryny wpisy znajdujące się w danej kategorii bez użycia...

Zamknij