Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

161 artykułów w bazie

Pełna pętla WordPress

wordpress-loop

WordPressowa pętla to cudo samo w sobie. Elastyczne, prawidłowo opisane, idealnie działające. Tym krótkim, ale optymistycznym zdaniem zapraszam do opisu pętli WordPressa wraz z przykładami.

Co w pętli WordPressowej można zastosować, jak to wygląda na podstawie przykładów i co jeszcze możemy z niej wydusić? Dlaczego warto się jej przyjrzeć z bliska? Dlatego, że prawie wszystko, co będzie nam potrzebne mamy gotowe, jest to jeden z powodów, dlaczego developerzy tak chętnie wybierają WordPressa. Nie ważne, czy będziemy chcieli wyświetlić wpisy tylko danego autora, czy wszystkich, a może postanowimy wyświetlić wpisy autora z roku 2016, które dodał z tagiem “wordpress” w kategorii “poradniki”? To wszystko, dzięki magii zaszytej w CMSie, jest do zrobienia bez rozpisywania się na dziesiątki linijek kodu. Zapraszam do wpisu.

Pełny opis możliwości znajdziesz również tutaj: https://codex.wordpress.org/Class_Reference/WP_Query

Najprostsza WordPressa pętla, od której zaczniemy cały wpis wygląda następująco:

Jest naprawdę prosta, przyjemna i co najważniejsze działa. Jednak taka funkcja  może posiadać bardzo dużo parametrów. Parametry podajemy w następujący sposób:

Czyli przykładowo:

Sprawdźmy, jakie możemy zastosować parametry. Nie są to wszystkie możliwości tylko te, z których najczęściej się korzysta.

Parametry Kategorii

„cat”=>1 – zawsze jako zmienna int, numer kategorii, pobieramy go, np. edytując funkcję, znajdziemy ID naszej kategorii na pasku adresu.
cat-url
category_name” => „nazwa” – wyświetlamy kategorie o danej nazwie, pamiętajmy, że jest to nazwa skrócona
category__not_in” => array( 2, 4) – działanie odwrotne do powyższych, wyświetlamy wpisy, których nie ma w powyższych kategoriach.

Parametry tagów

„tag” => „wspaniala”, – nazwa naszego tagu,
tag_id” => 5, – ID naszej wspaniałego tagu,
tag__and” => array( 2, 6), – tabela naszych wspaniałych tagów

Parametry dotyczące wpisu

„post_type” => array(
post”, – nasz typ wpisu,
nowy-typ-wpisu”, – inny typ wpisu podajemy właśnie tak,
page”, – nasza strona,
revision”, – nasze oznaczenie wpisu,
),

Status naszego wpisu

„post_status” => array(
publish”, – wpis opublikowany
pending”, – wpis gotowy do przeglądu
draft”, – wpis oznaczony jako szkic
),

Parametry związane z czasem publikacji

„year” => 2016, – rok naszego wpisu (wyświetli wpisy opublikowane w tym roku)
monthnum” => 7, – miesiąc wpisu
day” => 12, – dzień publikacji
hour” => 12, – godzina publikacji
minute” => 12, – minuty publikacji
second” => 12, – sekundy publikacji

Czasem trzeba też niektóre problemy po prostu rozwiązać, nawet jeżeli nie jest to maksymalnie optymalne rozwiązanie. Zazwyczaj wtedy powstaje najwięcej potworów. Należy pamiętać, że im więcej zastosujemy własnych rozwiązań podobnych do IFa w pętli, tym ciężej taką stronę będzie utrzymać. Jednego z takich potworków zaprezentowałem w ostatnim wpisie “7 ciekawych rozwiązań”.

Warto na tym przykładzie zauważyć, że czasem przyjdzie nam skorzystać z “global $post;” w celu wyciągnięcia innych danych dotyczących wpisu.

Podsumowanie

Skoro już to wszystko rozumiemy, czas ułatwić sobie życie, do tego mamy https://generatewp.com/wp_query/ jest to narzędzie, które pozwoli nam wygenerować w wygodny sposób pętle, co prawda nie obsługuje ona wszystkich parametrów, ale w 90% przypadków się przyda.
Warto dodać jeszcze, że w podobny sposób obsłużymy pętle dla Woocomerca, tylko najpierw przyda nam się bliższe spotkanie z jego dokumentacją. Zawsze w przypadku WordPressa od tego zacząć próbę rozwiązania swojego problemu.

You didn't add any pricing tables yet!

Pobierz SEO eBook

download ebook

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Przeczytaj poprzedni wpis:
6trendow
6 trendów w projektowaniu stron internetowych w 2017 roku

Powoli zbliża się koniec 2016 roku, który jak zawsze był nasycony różnymi zmianami i nowinkami w świecie projektowania stron www....

Zamknij