Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

161 artykułów w bazie

7 prostych rozwiązań dla WordPress

wordpress-7

Często jest tak, że musimy długo poszukiwać rozwiązań, które są przecież na wyciągnięcie ręki. Dlatego w tym wpisie prezentuje 7 prostych i konkretnych rozwiązań na wybranych przeze mnie 7 pytań.

1. Kolorowa mapa Google w tysiącach kolorów

Jak uzyskać kolorową mapę Google za darmo? W tym celu należy skorzystać z dwóch wtyczek. Pierwsza z nich to Snazzy Maps, która korzysta z map stworzonych w serwisie https://snazzymaps.com. Druga to jedna ze wtyczek z poniższej listy:

Wystarczy zainstalować wtyczkę Snazzy Maps, wybrać interesujący nas kolor mapy, a następnie ją aktywować. Mapa umieszczona z dowolnej wtyczki np. WP Google Maps sama pobierze kolor, który wybraliśmy.

mapy

Jest z czego wybierać, ponieważ mamy 579 stron gotowych kolorów map.

2. Bootstrap menu w WordPress

Bootstrapowe menu na WordPressie możemy uzyskać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to instalacja wtyczki My Bootstrap Menu. Po instalacji wtyczki wystarczy przejść do Wygląd -> My Bootstrap Menu i wybrać menu, które ma być menu Bootstrapowym.

bootstrap-menu

Warto zauważyć, że mamy tutaj też do czynienia z naprawdę sporą ilością ciekawych opcji. Które pozwalają nam np. dodać wyszukiwarkę do menu, opcję logowania itp. Drugą metodą jest skorzystanie z Bootstrap navwalkera (źródło: https://github.com/twittem/wp-bootstrap-navwalker/ ), który został stworzony przez użytkownika Twittem. Pobieramy plik https://github.com/twittem/wp-bootstrap-navwalker i wrzucamy go do folderu z motywem.

Następnie do functions.php dodajemy poniższy kod:

<?php
require_once('wp_bootstrap_navwalker.php');
?>

po czym wywołujemy menu, używając:

<?php
wp_nav_menu( array(
'theme_location' => 'nasze_menu',
'depth' => 2,
'container' => false,
'menu_class' => 'nav navbar-nav',
'fallback_cb' => 'wp_page_menu',
//Process nav menu using our custom nav walker
'walker' => new wp_bootstrap_navwalker())
);
?>

Jeżeli kodowaliśmy z gotowego motywu Bootstrap pod WordPress należy zamienić np. “menu_class” na naszą właściwą klasę z motywu.

3. Zastosowanie initial-scale

Na komputerze strona się pięknie skaluje, a kiedy włączamy ją na telefonie nagle reponsywność przestaje działać? Bardzo często problem ten rozwiązuje zastosowanie poniższego kodu:

<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0">

Jeżeli jesteś głodny wiedzy na ten temat, dokładne informacje na ten temat znajdziesz tutaj: http://www.w3schools.com/css/css_rwd_viewport.asp.

4. esc_url( home_url( ‚/’ ) ); vs bloginfo(‚template_url’)

Jeden z nich, a dokładniej bloginfo(‘template_url’) wykorzystamy z powodzeniem np. do załadowania np. plików CSS, czyli przykładowo:

 <link href="<?php bloginfo('template_url') ?>/css/slick.css" rel="stylesheet">

kiedy tymczasem drugi poda nam ścieżkę witryny.

Efekt zastosowania: <?php bloginfo(‚template_url’) ?> to „http://naszawitryna.pl/”

natomiast kiedy wywołamy <?php echo esc_url( home_url( ‚/’ ) ); ?> otrzymamy “http://naszawitryna.pl/wp-content/themes/naszmotyw”

5. Seo by Yoast vs All in one seo pack

Dwie najpopularniejsze wtyczki, YOAST SEO i All in One SEO Pack. Podstawowa różnica? Yoast obsłuży nam Breadcrumb Navigation, ale za to All in one seo pack posiada Bad Bot Blocker. Jest również prostsze i szybsze w konfiguracji, ale posiada ciut mniej dostępnych opcji od YOAST, ale za to samo wygeneruje meta, niezbyt unikalne, ale jednak. Zazwyczaj YOAST instaluje się na stronach docelowych, a All in One Seo Pack na zapleczach.

6. Polskie znaki w Google Font na WordPress

Czcionka posiada piękne znaki w języku polskim, ale niestety u Ciebie się nie wyświetlają? Po pierwsze sprawdź, czy Twoja czcionka obsługuje polskie znaki lub po prostu wybierz, którąś z poniższej listy: http://netwizards.com.pl/zasoby/darmowe-polskie-czcionki-google-fonts-z-polskimi-znakami/

Jeżeli nie widzisz polskich znaków, dodaj do końca adresu przy imporcie: &subset=latin-ext czyli link powinien wyglądać:

<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans&subset=latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'>

Jeżeli chodzi o WordPress, można posłużyć się wtyczką subst_latin http://iworks.pl/2014/08/15/filtr-dnia-style_loader_src-czyli-zawsze-polskie-znaki/ lub też zainstalować Use Any Font.

7. Prosta pętla dla custom post z taxonomy

W jaki sposób określić, że jesteśmy na pojedynczym wpisie z danej taxonomi wybranego custom posta? Pętlą, którą prezentuje poniżej, nie jest ona najbardziej optymalna, jest natomiast uniwersalna.

<?php  
  if ( is_singular( 'nasz_typ_wpisu' ) ) {    
  global $post; 
  $terms = get_the_terms( $post->ID , 'taxonomy_dla_naszego_typu_wpisu' );  
                    foreach ( $terms as $term ) { 
                        if ($term->name=='nasze_ulobione_taxonomy') {                   
                      echo '  Jestem tutaj! ';       
                    }  
           } 
  }  
?>

Jak widać powyżej, najpierw sprawdzamy, czy znajdujemy się na pojedynczym wpisie danego typu posta, następnie sprawdzamy, czy jest on w danej kategorii (taxonomy) i jeżeli wszystko się zgadza, wyświetlamy napis, a zamiast niego możemy wyświetlić np. specjalny formularz zapisu na newsletter tylko dla osób interesujących się daną tematyką.

Na zakończenie

Jeżeli podoba Ci się taki wpis i chciałbyś więcej takich krótkich odpowiedzi na różne WordPressowe pytania, zostaw komentarz, będzie on bardzo motywujący.

You didn't add any pricing tables yet!

Pobierz SEO eBook

download ebook

Zostaw odpowiedź

Email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

SEMRush - najlepsze narzędzie dla SEO i PPC.

Przeczytaj poprzedni wpis:
tagmanager-wordpresss
Google Tag Manager i WordPress – błyskawiczny przepis

Google Tag Menager to dość spore narzędzie od największej korporacji świata. Śmiało można powiedzieć, że jest to obecnie must have...

Zamknij