Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

193 artykułów w bazie

WordPress i zewnętrzne usługi – krótki przegląd aplikacji, które zepniemy z WordPressem


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

WordPress-Plugins

System WordPress jest tak silny jak dodatki, które możemy do niego podpiąć. Bez nich nikt nie zwróciłby na niego najmniejszej uwagi. Byłby on po prostu kolejnym system CMS obecnym w sieci.

Jednak dzięki dodatkom, wtyczkom, usługom, całej rozbudowanej architektury, która powstała dookoła WordPress’a możemy z łatwością tworzyć na nim prawie wszystko, co da się umieścić w sieci. Z dobrodziejstwa tego korzystają zarówno zwykli blogerzy, jak i wszelkiej maści firmy. W tym artykule główna uwaga została poświęcona wszelkim usługom, które do wspomnianego systemu CMS możemy podpiąć. Pośród nich znajdziemy właściwie wszystko, co jest nam potrzebne, aby swobodnie na nim pracować.

W artykule nie wymieniamy wtyczek pozwalających wstawiać mapki, osadzać video z vimeo, youtube czy podobnych serwisów, ponieważ fakt ich obecności jest wszystkim dobrze znany.

[Bezpieczeństwo] CloudFlare

( https://wordpress.org/plugins/cloudflare/ + https://www.cloudflare.com/ )

cloudflarelogo

CloudFlare to jedna z niewielu usług, która w darmowym pakiecie ma sens, abyśmy stosowali ją na naszym blogu. W dużym skrócie ClodFlare pozwala nam zabezpieczyć witrynę przed atakami z zewnątrz. Chroni blog nie tylko przed spamem, ale również nadmiernym ruchem botów. Dzięki temu że przekierowujemy DNS’y domeny na serwery CloudFlare, filtruje ona cały ruch trafiający na naszą witrynę.

[Bezpieczeństwo] Back UP to DropBox

( https://wordpress.org/plugins/wordpress-backup-to-dropbox/ + https://www.dropbox.com/)

Dropbox-Logo

Bardzo prosta i przyjemna w użyciu wtyczka, za pośrednictwem której raz w tygodniu wykona się automatyczna kopia danych naszego serwisu i zapisze na naszym koncie w Dropbox. Warto mieć ją u siebie na wszelki wypadek. Kopia zapasowa może być tworzona np. o północy, co nie obciążą serwera podczas odwiedzin użytkowników.

Systemów newsletter dla WordPress’a nie brakuje, w tej części artykułu zostały wymienione te warte największej uwagi.

[Newsletter] SendPress

( https://wordpress.org/plugins/sendpress/ + https://sendpress.com/)

sendpress-large

Chcesz stworzyć newsletter dla swojego bloga? Najprościej zainstalować SendPress, stworzyć nową listę i już po sprawie. Jeżeli będziesz potrzebował bardziej rozbudowanych opcji, wystarczy wykupić wersję płatną usługi. Dodatkowo wtyczka posiada widget, którym pozwolisz Twoim czytelnikom w prosty sposób zapisać się na listę.

[Newsletter] Mailchimp

( https://wordpress.org/plugins/mailchimp-for-wp/ + http://mailchimp.com/ )

mailchimp

MailChimp jest to jedna z usług, o której słyszał każdy. Ciężko znaleźć bardziej rozbudowane i wszechstronniejsze narzędzie. Jeżeli chcesz prowadzić e-mail marketing na swojej stronie, znajdziesz wszystko, co jest Tobie potrzebne. W dodatku darmowe konto zaspokoi z pewnością potrzeby małego bloga.

[Newsletter] Freshmail.pl

( http://freshmail.pl/wtyczka/wordpress-newsletter-mailing/ + http://freshmail.pl/ )

freshmail_logotyp

Freshmail to usługa do profesjonalnej wysyłki wiadomości e-mail. Znajdziemy w niej funkcje, których brak np. w SendPress. Pośród nich należy wymienić możliwość testowania wyglądu wiadomości e-mail dla najpopularniejszych w naszym kraju skrzynek pocztowych (onet, wp, gmail). Warto skorzystać z tej opcji, jeżeli baza naszych odbiorców jest już dość spora.

[inne] Dropbox Photo Sideloader

( https://wordpress.org/plugins/dropbox-photo-sideloader/screenshots/ )

Wtyczka, która pozwala nam w prosty sposób przenosić zdjęcia z DropBoxa do naszego WordPressa podczas tworzenia wpisu.

[inne] Piwik

( https://wordpress.org/plugins/wp-piwik/ + http://pl.piwik.org/ )

piwik-logo

Jedyna słuszna i również darmowa konkurencja dla GA. Piwik wyśledzi wszystko to, co może nam się przydać. Jest w dodatku nieco prostszy w użytkowaniu, a za sprawą wtyczki, która powstała dla CMS WordPress równie prosty w zainstalowaniu. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj świetna prezentacja sposobu przemieszczania się użytkownika po witrynie, jak i możliwość badania jego zachowania bez potrzeby dodawania czegokolwiek w kodzie html witryny.

[inne] Disqus

( https://wordpress.org/plugins/disqus-comment-system/ + https://disqus.com/ )

disqus-logo-blue-white

Jeden z najpopularniejszych systemów (i zarazem jeden z niewielu), które podmieniają standardowe komentarze obecne w WordPress na własne. Na pewno wyglądają one nieco lepiej od standardowych obecnych w darmowych motywach i być może ktoś ma konto w Disqus. Niestety tylko być może, więc jeżeli obecnie masz komentarze na blogu i nie korzystasz z tego rozwiązania, nie zapomnij sprawdzić po jego instalacji, czy liczba komentarzy nie spadła.

Zagrożenia?

Pamiętaj jednak, że łańcuch jest tak silny, jak silne jest jego najsłabsze ogniwo. Teoretycznie każda kolejna usługa zwiększa prawdopodobieństwo problemów ze stroną. O ile mówimy o wtyczce od newslettera, to zagrożenie jest niewielkie. Jednak kiedy podepniesz stronę pod CloudFlare, a to przestanie działać, może okazać się, że stronę czeka chwilowa nieobecność.

  • Linki Wewnętrzene i Sematyka

  • Budowanie linków
  • Sematyka
  • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
  • SEMRush

  • Profesjonalna platforma SEO
  • Online
  • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.