Kilka błędów i problemów związanych z CMS WordPress oraz sposoby radzenia sobie z nimi
[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]
Użytkując WordPressa, pracując na nim, czy wykonując inne czynności w końcu napotykamy na problemy. W tym artykule kilka typowych problemów związanych z tym CMSem oraz sposoby na ich rozwiązanie..
home.pl i wysyłanie wiadomości e-mail z WordPress
Serwery Home.pl to zmora WordPressowców. Często kiedy rozwiążemy tam jeden problem, za chwilę pojawia się drugi. Jeżeli nie możesz wysyłać ze swojego WordPressa wiadomości e-mail, musisz skorzystać z rozszerzenia WP Mail SMTP ( https://wordpress.org/plugins/wp-mail-smtp/ ).
Do obsługi tej wtyczki najprościej założyć darmową skrzynkę pocztową np. na Interia, Wp czy Onet i za jej pomocą wysyłać wiadomości e-mail. Konfiguracja wtyczki jest prosta i ogranicza się jedynie do podania danych dostępowych do poczty.
Proces konfiguracji znajdziecie w 3 punkcie artykułu: https://www.seowordpress.pl/3-operacje-na-formularzach-kontaktowych-opartych-na-contact-form-7/
Zmiana własnego typu wpisu na zwykły
Wraz ze wzrostem popularności motywów z Themeforest rośnie potrzeba wykorzystywania wtyczki Convert Post Types ( https://wordpress.org/plugins/convert-post-types/ ). Kiedy jeden z motywów znudzi się nam lub naszym klientom przychodzi czas na jego zmianę na nowy, który… nie obsługuje obecnych typów wpisów. Wtedy jesteśmy zmuszeni je przekonwertować do nowego typu wspieranego przez motyw.
Pamiętaj wykonać kopię zapasową bazy danych przed wykonaniem jakiejkolwiek operacji tą wtyczką!
WordPress ciągle zostaje zainfekowany? Co robić?
Jeżeli strona jest ciągle infekowana wirusami, trojanami lub poprostu pojawiają Ci się na serwerze produkcje filmowe, których wcale tam nie chcesz mieć, musisz zadbać o bezpieczeństwo. Oczywiście jest to temat rzeka, jednak na dobry początek zainstaluj Limit Login Attempts ( https://wordpress.org/plugins/limit-login-attempts/ ) i TPC! System i sprawdź, jak dobrze jest zabezpieczony Twój WordPress w zakładce “Security”. Oczywiście jest to tylko wstęp do zabezpieczenia WordPress.
Prostsze przenosiny WordPress?
Jak przenieść prosty blog postawiony na WordPress na nowy serwer? Otóż wystarczy założyć 3 witrynę np. w subdomenie obecnej, zaimportować na nią WordPress’a, a następnie w analogiczny sposób zaimportować subdomenę na nowe miejsce. Wykorzystując opcję Export/Import wbudowaną w WordPress.
Tymbardziej jest to proste, że obecnie większość hostingów posiada automatyczny instalator WordPressa, a więc całość tej operacji można zamknąć w 15 minutach. Niestety ustawienia motywu wprowadzić trzeba będzie osobiście.
Po instalacji WordPressa ciągle widzę logo hostingu, co dalej?
Prosty w rozwiązaniu problem, który zmusza wiele osób do przeglądania niezliczonych for internetowych. Jeżeli masz ten problem, wystarczy skasować z hostingu plik index.html i w razie konieczności nacisnąć F5.
Dane we wtyczkach/motywach nie zapisują się
Jeżeli uzupełniać formularz, klikasz zapisz, a on zapisuje tylko połowę danych, co wtedy jest nie tak? Możliwe, że zabrakło Ci pamięci na WordPressie. Ilość pamięci możesz zwiększyć dodając do wp-config.php linijkę:
define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');
lub też do pliku .htaccess
php_value memory_limit 64M
Jednak na 90% nie minie Cię konieczność kontaktu z administracją hostingu i prośba o zwiększenie pamięci. Warto też sprawdzić, co jest nie tak. Innym sygnałem świadczącym o przekroczeniu dopuszczalnej pamięci jest: “Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 64 bytes)”.
Jeżeli znacie często występujące problemy na WordPressie, o których nie wspomniałem, zostawcie informację o nich w komentarzach, złożymy je w całość na potrzeby kolejnego poradnika.
Poprzednią cześć znajdziecie tutaj: https://www.seowordpress.pl/7-czestych-problemow-z-wordpressem-i-rozwiazania/
- WordPress i zewnętrzne usługi – krótki przegląd aplikacji, które zepniemy z WordPressem - 4 stycznia 2020
- Pełna pętla WordPress - 4 stycznia 2020
- WordPress i Wcag czy można łatwo spełnić wymagania? - 4 stycznia 2020
- Kanibalizacja słów kluczowych, wstępna diagnoza i naprawa na WordPress - 4 stycznia 2020
- 7 prostych rozwiązań dla WordPress - 4 stycznia 2020
- Google Tag Manager i WordPress – błyskawiczny przepis - 4 stycznia 2020
- Jak uruchomić Instant Articles i Google AMP na WordPress ? - 4 stycznia 2020
- Rejestracja użytkowników na stronie WordPress, kompleksowe rozwiązanie palącego problemu - 4 stycznia 2020
- PIWIK i WordPress, dlaczego warto spojrzeć na te statystyki - 4 stycznia 2020
- Buddypress, czyli społeczność na WordPressie - 4 stycznia 2020
-
Linki Wewnętrzene i Sematyka
-
-
Budowanie linków
-
Sematyka
-
Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
-
SEMRush
-
-
Profesjonalna platforma SEO
-
Online
-
SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.