Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

193 artykułów w bazie

Jak wybrać najlepszy hosting WordPressa? Szybki poradnik.


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Chcesz założyć stronę WWW, ale nie wiesz, czym charakteryzuje się dobry hosting dla WordPressa? Mo może już masz bloga, ale Twój hosting dla WP działa wolno? Zapoznaj się z poniższymi poradami, aby wybrać ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Rodzaje dysków oraz różnice pomiędzy nimi
Dyski używane są na serwerach firm hostingowych. Wyróżniamy 3 rodzaje dysków:
◦ HDD
◦ SSD
◦ SSD NVMe
Główną różnicą pomiędzy dyskami jest ich szybkość. Dyski HDD są to klasyczne talerzowe dyski twarde. SSD są już kilka razy szybszym rozwiązaniem. Najlepszym wyborem są jednak dyski SSD NVMe, które są około 10 razy szybsze od SSD.

Upewnij się, że Twój hosting dla WordPressa korzysta z dysków SSD NVMe oraz że wszystkie dane są przechowywane właśnie na tego typu dyskach. Niektóre firmy mogą wykorzystywać różne dyski jednocześnie, przechowując cześć danych na szybszych, a cześć na wolniejszych dyskach.

RAM i CPU — dyspozycja zasobów

Wybieranie hostingu dla WordPressa ma cechy wspólne z kupowaniem samochodu. Podobieństwo polega na tym, że w obu przypadkach musimy zwrócić uwagę na parametry techniczne. Kupując samochód, zapewne interesuje Cię moc silnika. Natomiast wybierając hosting, powinna interesować Cię ilość zasobów do dyspozycji.
RAM jest to pamięć operacyjna. Zadbaj o to, aby było go jak najwięcej. Ograniczenia RAM-u mogą wynikać z jego maksymalnej ilości lub limitu dla 1 procesu PHP. Obie wartości powinny być jak najwyższe. Zależy od tego szybkość działania naszej strony. Minimalną ilością niech będzie 1 GB pamięci RAM oraz 512 MB na 1 proces.

CPU, czyli procesor. Moc procesora jest uzależniona od naszego pakietu. Każda akcja, która zostanie wykonana na Twojej stronie, wykorzystuje zasoby procesora. Wartość ta może być podana w % np. 100% CPU lub w jednostkach takich jak MHz, lub GHz np. 1 GHz CPU. Minimalne rekomendowane wartości to 100% lub 1 GHz lub 1 rdzeń procesora.

Redis i Memcache, szybciej znaczy lepiej

Rozwiązania poprawiające doznania użytkownika są bardzo użyteczne. Redis oraz Memcached są właśnie tego typu dodatkami. Wykorzystując je, przyspieszamy dostęp do potrzebnych stronie informacji. Niektóre dane (te, które są najczęściej wykorzystywane) będą przechowywane w dodatkach do hostingu, a nie na dysku czy w bazie danych. Dzięki temu nasza strona będzie działała znacznie płynniej.
Najprościej rzecz ujmując Redis oraz Memcached przyspieszą działanie naszej strony internetowej. Wybierz więc hosting, który oferuje jeden z tych systemów.

HTTP, HTTP/2 i HTTP/3

HTTP jest to protokół za pośrednictwem, którego przekazywane są dane pomiędzy serwerem a przeglądarką odwiedzającego. Wersja HTTP 1.1 powstała w roku 1997. Obecnie jest już dość przestarzała.
W roku 2015 powstało HTTP/2. HTTP/2 jest to rozwiązanie działające znacznie szybciej od poprzednika. To bardzo istotne, aby hosting operował właśnie na HTTP/2. W obecnych czasach jest to standard wspierany przez najczęściej używane przez użytkowników internetu przeglądarki.
HTTP/3 jest następcą poprzedniej wersji, który ma zapewnić jeszcze szybsze przesyłanie danych. Warto zorientować się, czy nasz hosting WordPress planuje zaadaptować się w przyszłości do najnowszej wersji.

Certyfikat SSL (za darmo)

Od roku 2016 standardem stały się bezpłatne certyfikaty SSL, który jest oferowany przez kilka firm. Certyfikat ten nie różni się w praktyce niczym od płatnych odpowiedników. W takim razie nie ma sensu dodatkowo dopłacać za taką usługę. Upewnij się więc, że Twój hosting oferuje darmowy certyfikat SSL dla WordPressa.

Wyróżniamy trzy rodzaje SSL:

◦ DV, czyli standardowy certyfikat.
◦ OV, obejmujący dodatkowo sprawdzenie firmy starającej się o uwierzytelnienie.
◦ EV, czyli certyfikat gwarantujący pełne uwierzytelnienie obejmująca zarówno firmę, jak i stronę. Przy kłódce pojawi się nazwa firmy.

W 99% przypadków wystarczy pierwszy rodzaj certyfikatów (DV), który oferowany jest za darmo.

Aktualizacja PHP

PHP jest językiem wykorzystywanym przez wiele stron internetowych – w tym te oparte na WordPress. Hosting posiadający nieaktualną wersję PHP może spowodować zmniejszenie poziomu bezpieczeństwa oraz funkcjonalności.
Każda aktualizacja PHP zwiększa poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo poprawiane są również inne błędy, co sprzyja szybszemu działaniu WordPressa. Oczywiście nie musisz się samodzielnie orientować w tym, jaka aktualizacja jest najnowszą. Wystarczy, że zapytasz daną firmę czy oferowany przez nich hosting ma na bieżąco aktualizowany PHP.

Wersję PHP w niektórych przypadkach będziesz musiał zmienić samodzielnie. Jeżeli podejrzewasz, że Twój hosting nie posiada aktualnego PHP, warto to sprawdzić. Aby to zrobić, postępuj według poniższych kroków:
1. Sprawdź, jaka jest aktualna wersja PHP.
2. Sprawdź, jaka wersja PHP jest używana przez Twój hosting (możesz to zrobić m.in. w panelu WordPressa).
3. Jeżeli wersja nie jest aktualna, upewnij się, że Twój hosting oferuje najnowsze aktualizacje.
4. Wersję PHP możesz zmienić na koncie hostingowym.

Gwarancja SLA

Na koniec pozostaje ustalenie, czy hosting obejmuje gwarancję SLA. Jest to gwarancja bezawaryjnego działania serwera. Firma może oferować swoim klientom taką ofertę w celu uwiarygodnienia swojej usługi.

Autor: Mateusz Mazurek – wydawca blogów internetowych. Autor poradnika pomagającego wybrać najlepszy hosting dla WordPressa: https://jakwybrachosting.pl/hosting-wordpress/

  • Linki Wewnętrzene i Sematyka

  • Budowanie linków
  • Sematyka
  • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
  • SEMRush

  • Profesjonalna platforma SEO
  • Online
  • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.