seowordpress.pl

Dbamy o estetykę wpisu z Shortcodes Ultimate

Wtyczek, które mają pomóc nam pisać artykuły na witrynę internetową, jest wiele. Jednak niewiele z nich posiada takie możliwości i jest tak prosta w użyciu, jak Shortcodes Ultimate, która jest całkowicie darmową wtyczką.

Ten artykuł prezentuje możliwości wtyczki na motywie Flat, który każdy może za darmo pobrać ze strony wordpress.org. Dodatkowo przez cały czas postaram się wskazywać, do czego można wykorzystać poszczególne opcje. Oczywiście na potrzeby artykułu omówione zostaną tylko niektóre możliwości Shortcodes Ultimate.

Typy danych możliwych do wstawienia dzięki shortcode

Po zakończeniu instalacji wtyczki, w edytorze pojedynczego wpisu znajdziesz przycisk „Insert shortcode”, który pozwala Ci skorzystać z możliwości wtyczki, a jak widać na poniższym zrzucie tych nie brakuje.


Jeżeli chodzi o możliwości wtyczki, to tych nie brakuje, pozwolę sobie opisać wybrane:

Oprócz tego wtyczka posiada szereg podstawowych zastosowań. Pozwala nam wygodnie dodać film z youtube czy vimeo, dodać galerię, ładnie zaprezentować jedno zdjęcie czy wyświetlić wpisy z dowolnego kanału RSS. Pośród innych ciekawych funkcji należy wymienić możliwość wstawienia animacji dla tekstu czy czasowo ograniczyć jego dostępność.

Dlaczego warto używać tę wtyczkę?

Po pierwsze, pozwoli nam to usystematyzować treści znajdujące się na stronie. Użytkownicy lubią, kiedy informacje przedstawiane są w jasny i czytelny sposób. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć estetycznie wyglądające podstrony przy wykorzystaniu minimalnej ilości czasu. W porównaniu do rozwiązań wbudowanych w motyw stosowanie wtyczki do obsługi Shortcodes w WordPressie posiada jedną korzyść, którą z pewnością każdy doceni. Zmieniając motyw, nie musimy zmienić wszystkich „krótkich kodów”. Wszyscy, którzy chociaż raz musieli to robić, doskonale rozumieją, jak żmudna jest to praca i docenią możliwości opisywanej wtyczki.

Na zakończenie warto wspomnieć, że jeżeli brakuje nam funkcjonalności, to możemy pokusić się, o jedno z płatnych rozszerzeń do tej wtyczki. Nie są one tanie, ponieważ koszt jednej to około 25$. W tej cenie na CodeCanyon bez problemu znajdziemy tańszą opcję. Jednak może któryś z pomysłów autora jest idealnie dopasowany do naszych potrzeb, więc nie widzę przeciwwskazań, aby w niego zainwestować.