Wordpress SEO - Czego szukasz?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania związane z SEO lub Wordpressem wpisz frazę i czekaj na podpowiedzi lub kliknij enter! Wyniki pokazują także linki do zewnętrznych źródeł.

193 artykułów w bazie

Dbamy o estetykę wpisu z Shortcodes Ultimate


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

shortcodes-ultimate

Wtyczek, które mają pomóc nam pisać artykuły na witrynę internetową, jest wiele. Jednak niewiele z nich posiada takie możliwości i jest tak prosta w użyciu, jak Shortcodes Ultimate, która jest całkowicie darmową wtyczką.

Ten artykuł prezentuje możliwości wtyczki na motywie Flat, który każdy może za darmo pobrać ze strony wordpress.org. Dodatkowo przez cały czas postaram się wskazywać, do czego można wykorzystać poszczególne opcje. Oczywiście na potrzeby artykułu omówione zostaną tylko niektóre możliwości Shortcodes Ultimate.

mozliwosci

Typy danych możliwych do wstawienia dzięki shortcode

Po zakończeniu instalacji wtyczki, w edytorze pojedynczego wpisu znajdziesz przycisk „Insert shortcode”, który pozwala Ci skorzystać z możliwości wtyczki, a jak widać na poniższym zrzucie tych nie brakuje.


Jeżeli chodzi o możliwości wtyczki, to tych nie brakuje, pozwolę sobie opisać wybrane:

 • Tworzenie ładnych nagłówków – jest to jedna z tych najprostszych i zarazem najbardziej przydatnych funkcji. Jeżeli w używanym przez Ciebie motywie brakuje tego typu rozwiązań, warto z niego skorzystać, ponieważ użytkownicy sieci skanują strony internetowe, a nie czytają. Miły dla oka nagłówek daje Twojemu artykułowi szansę na zainteresowanie czytelnika.

naglowek

 • Kolejną ciekawą możliwością jest ukazanie tekstu po kliknięciu myszą. Pozwala to zadać użytkownikowi pytanie bez natychmiastowego udzielenia odpowiedzi. Takie rozwiązanie na pewno przyda się podczas prowadzenia bloga o rozwoju osobistym.
 • Wyświetlanie wpisów – ta opcja pozwala nam dodać wyświetlanie wybranych przez nas wpisów w dowolnym miejscu witryny. Możemy wyświetlić wpisy, zawierające konkretny numer ID, według kategorii, czy autora. Dodatkowo mamy możliwość ustalenia ile wpisów ma zostać wyświetlonych, jak i określenia, czy mają to być wpisy opublikowane, szkice, czy nawet wpisy znajdujące się w koszu.
 • Mapkawtyczka Shortcodes Ultimate pozwala również w bardzo łatwy sposób dodawać mapkę Google. Wystarczy podać np. nazwę miasta i mapa jest gotowa. W prosty sposób możemy również manewrować jej rozmiarem.

mapa

 • Gotowe przyciski – bardzo przydatna funkcja, jeżeli chcemy zachęcić użytkownika do wykonania jakiejś akcji, np. przejścia na inną podstronę, przejścia na stronę z promowanego przez nas programu partnerskiego czy pobrania oferowanego pliku. Przyciski dodaje się wygodnie i łatwo, a dodatkowo współgrają one z innymi „krótkimi kodami” wtyczki, co pozwala umieszczać nam je wewnątrz np. kodu odpowiedzialnego za zakładki.

przyciski

 • Dodawanie tabeli – w końcu prędzej czy później nadchodzi moment, kiedy musimy zaprezentować dane za pomocą tabeli. Wtedy najprościej skorzystać z opcji „tabela”. Nie dość, że dostaniemy gotowy kod tabeli, to w dodatku prezentuje się ona nie najgorzej. Oczywiście możemy ją dodatkowo ostylować.
 • Tekst z Tooltipem, czyli nic innego jak tekst, za którym możemy schować dodatkowe informacje np. wyjaśniające trudny tekst czy niezrozumiałe słowo.

pomocna wskazowka

 • Kolumny – wtyczka pozwala nam tworzyć kolumny prawie dowolnej wielkości. Jeżeli chcemy z nich korzystać, musimy pamiętać tylko o dwóch zasadach. Kolumny muszą znajdować się w kodzie [su_row] (zamykający [/su_row]) i najlepiej, jeżeli uzyskamy pełną długość strony, tzn. stosując jedną kolumnę ½, powinniśmy zastosować również drugą kolumnę 1/2 ( [su_column size=”1/2″], zamykający [/su_column]. Jeżeli natomiast chcemy stworzyć kolumnę ½ + ¼ + ¼, to również mamy taką możliwość. Prawie wszystkie możliwości ustawienia kolumn znajdziesz pod adresem twojadomena.pl/wp-admin/admin.php?page=shortcodes-ultimate-examples&example=columns

Oprócz tego wtyczka posiada szereg podstawowych zastosowań. Pozwala nam wygodnie dodać film z youtube czy vimeo, dodać galerię, ładnie zaprezentować jedno zdjęcie czy wyświetlić wpisy z dowolnego kanału RSS. Pośród innych ciekawych funkcji należy wymienić możliwość wstawienia animacji dla tekstu czy czasowo ograniczyć jego dostępność.

Dlaczego warto używać tę wtyczkę?

Po pierwsze, pozwoli nam to usystematyzować treści znajdujące się na stronie. Użytkownicy lubią, kiedy informacje przedstawiane są w jasny i czytelny sposób. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć estetycznie wyglądające podstrony przy wykorzystaniu minimalnej ilości czasu. W porównaniu do rozwiązań wbudowanych w motyw stosowanie wtyczki do obsługi Shortcodes w WordPressie posiada jedną korzyść, którą z pewnością każdy doceni. Zmieniając motyw, nie musimy zmienić wszystkich „krótkich kodów”. Wszyscy, którzy chociaż raz musieli to robić, doskonale rozumieją, jak żmudna jest to praca i docenią możliwości opisywanej wtyczki.

Na zakończenie warto wspomnieć, że jeżeli brakuje nam funkcjonalności, to możemy pokusić się, o jedno z płatnych rozszerzeń do tej wtyczki. Nie są one tanie, ponieważ koszt jednej to około 25$. W tej cenie na CodeCanyon bez problemu znajdziemy tańszą opcję. Jednak może któryś z pomysłów autora jest idealnie dopasowany do naszych potrzeb, więc nie widzę przeciwwskazań, aby w niego zainwestować.

 • Linki Wewnętrzene i Sematyka

 • Budowanie linków
 • Sematyka
 • Budowanie linków nigdy nie było prostrze. Setki możliwości linków za jednym kliknięciem.
 • SEMRush

 • Profesjonalna platforma SEO
 • Online
 • SEMrush oferuje rozwiązania dla SEO, PPC, treści, mediów społecznościowych i badań konkurencyjnych.