seowordpress.pl

Kiedy powinniśmy skorzystać z WordPressa? [DIAGRAM]

Załóżmy, że chodzi Ci po głowie stworzenie nowej strony, masz zarysowany plan w swojej głowie i jedyne co zostało to wybór platformy na jakiej będzie ona stworzona. Wychodząc na przeciw stworzyłem diagram pomocny w odpowiedzi na pytanie: „Kiedy powinienem skorzystać z WordPressa?”.

Przez „WordPress” rozumiem instalację indywidualną na serwerze (na diagramie jako WordPress.org) oraz hostowanym na serwerach WordPress.com wersja z ograniczonymi funkcjami.

Więcej o porównaniu wersji org/com możesz przeczytać tutaj:
http://codex.wordpress.org /pl:WordPress.com_kontra_WordPress.org

 

Adnotacje do diagramu:

1) Czy potrzebujesz strony, która będzie elastyczna – dostosowana dokładnie do Twoich niestandardowych potrzeb? I czy w przyszłości będzie mogła być rozbudowana o dodatkowe funkcje?

2) Długa treść: od 200 znaków w poście

Krótka treść: do 200 znaków

W tym przypadku wystarczy w zupełności dobrze stworzony profil na Facebook, Instagramie lub Twitterze.

3) Prawdą jest to, że duża część rzeczy jaką wykonujesz online może odbywać się bez udziału indywidualnej instalacji strony www. Jeżeli Twoim celem jest np. umieszczanie zdjęć z wakacji lub prowadzenie prostego bloga o kwiatach skorzystaj z WordPress.com lub Thumblr, Blogger itp.

4) Skrypty sklepów: https://www.prestashop.com/pl/ – dla średnich sklepów, http://magento.com/ – dla bardzo dużych.

Co możesz zrobić dzięki WordPress? Inne odpowiedzi możesz znaleźć także tutaj: http://dailyweb.pl/8-rzeczy-ktore-mozesz-zrobic-swoim-wordpressem/ . Oczekujesz czegoś więcęj? Podziel się w komentarzu!

Źródło / inspiracja diagramu: http://wpshout.com/when-to-use-wordpress-flowchart/